HDD'deki Windows'u SSD'ye Taşımak ve Kullanmak

Şem-i Ruhsar

Decapat
Normal HDD girişli SSD'ler için klonlama yaptıktan sonra HDD çıkarıp SSD ile devam etme olayını daha önce yaptım, biliyorum. Fakat M2 SSD Win 10 klonlama olayını bilmiyorum. Yardıma ihtiyacım var.

Notebook bilgisayarımda 1 TB HDD haricinde M2 SSD takabileceğim bir yuva mevcut. Bu yuva için 240GB M2 SSD aldım ve Win 10'u SSD'ye kopyalayıp SSD'yi C: yapmak istiyorum.

Klonlama konusunda sıkıntı olacağını sanmıyorum ama hali hazırda 1 TB HDD'de olan Win 10'u klonladıktan sonra M2 SSD'yi nasıl Win 10 C: yapacağımı bilmiyorum.

Klonlama yaptıktan sonra cihazdan 1TB HDD'yi çıkarmam mı gerekiyor? Çünkü ikisinde de aynı Win 10 olacak.
Yoksa HDD'yi çıkarmadan M2 SSD'ye klonladığım Win 10'u direkt C: olarak kullanma şansım var mı?
Varsa nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok emin olmamakla birlikte klonla ve HDD'yi söküp bilgisayarını aç. Sonra HDD'ni farklı bir bilgisayara takıp windows'un kurarken ek olarak böldüğü kurtarma bölümlerini sil. Ben bunların üzerine HDD'deki windows klasörünü de silmiştim. SSD üzerinden açılmıştı bilgisayar HDD takılıyken.

Klonlama ile ilgili Recep beyin bir konusunu şimdi buldum ama kullanılan programda bir hata alıyorum. Program SSD ye klonlayacağı bütün partları görmüyor...

Disk Klonlama ile Windows'u SSD'ye Taşıma - Technopat

Adsız.jpg

Çok emin olmamakla birlikte klonla ve HDD'yi söküp bilgisayarını aç. Sonra HDD'ni farklı bir bilgisayara takıp windows'un kurarken ek olarak böldüğü kurtarma bölümlerini sil. Ben bunların üzerine HDD'deki windows klasörünü de silmiştim. SSD üzerinden açılmıştı bilgisayar HDD takılıyken.

Hocam Windows varsayılan olarak HDD ile açılıyor ya, HDD yokken SSD direk görmeyebilir belki ?

Klonlama ile ilgili Recep beyin bir konusunu şimdi buldum ama kullanılan programda bir hata alıyorum. Program SSD ye klonlayacağı bütün partları görmüyor...

Disk Klonlama ile Windows'u SSD'ye Taşıma - Technopat

Eki Görüntüle 341780

Hocam Windows varsayılan olarak HDD ile açılıyor ya, HDD yokken SSD direk görmeyebilir belki ?
Sonuçta o HDD'nin açılmasını sağlayan bilgiler SSD'de olacak. Açılmazsa sadece bios ayarları ile ilgildir. Zaten HDD'nin içindeki windows bölümünü bozmadan önce test etme şansınız olacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı