Windows'u SSD'ye taşımak

baris379

Hectopat
Merhaba, 120 GB bir SSD aldım. Windows'um ise 250GB'ı dolu olan bir harddiskimin içerisinde, yani hepsini kopyalayamam SSD'ye.

Sadece Windows işletim sistemini SSD'ye taşımak istiyorum, böyle bir şey mümkün mü?

1.Disk: HDD, 250GB dolu, 50 GB boş.

2.Disk: HDD, 232, 12 GB dolu, 220 GB boş.

3: Yeni SSD, 120 GB boş.

Merhaba, 120 GB bir SSD aldım. Windows'um ise 250GB'ı dolu olan bir harddiskimin içerisinde, yani hepsini kopyalayamam SSD'ye.

Sadece Windows işletim sistemini SSD'ye taşımak istiyorum, böyle bir şey mümkün mü?

1.disk: HDD, 250GB dolu, 50 GB boş.

2.disk: HDD, 232, 12 GB dolu, 220 GB boş.

3: Yeni SSD, 120 GB boş.

CD-ROM aparatı alıp oraya hard Disk'i takıp SSD'yi de hard disk yerine takıp SSD'ye temiz kurulum yapmanızı tavsiye ederim iyi günler!

Rufus ile Windows 10 ISO dosyasına flash diskine yazın. Boot menüden flash diski seçin. Kurulum yeri gelecek.

Belli sorulardan sonra sana Windows'u nereye kuralım diyecek. Orada SSD olan diski seçip alttaki biçimlendir yazısına bas. Biçimlendirme bitince SSD'yi seç. Bu sayede ilk diskteki veriler gitmez.

Ama 1 sorun olacak. İlk diskteki Windows'ta gitmeyecek. Yani verileriniz ve Windows gitmeyecek ama sistem SSD üzerinden açılacak. İlk diskteki Windows'u isterseniz silebilirsiniz.

Bu menüde biçimlendirmediğiniz disklerde veri kaybı olmaz. Yani sadece o menüde SSD'yi biçimlendirin ve onu seçin.

Not: Format öncesi SSD adını SSD olarak adlandırın. Çünkü disk seçme yerinde yanlış diski seçebilirsiniz. Ben öyle yapmıştım bir keresinde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı