HDD'den bip sesi geliyor

Efehannnn

Centipat
Daha fazla  
Bilgisayarı açarken HDD'den bir kere kısa "bip" sesi geliyor sistem daha sonrasında normal açılmaya devam ediyor HD Tune'den baktığımda herhangi bir bozukluk yoktu kullanmaya devam edersem bir sıkıntı oluşturur mu?

Son düzenleme:
HDD varken 7 yıl bilgisayarı her açtığımda geliyordu. Anormal bir durum mu ben ciddiye bile almıyordum.

Ses geldiğinde bilgisayarda donma oluyor mu olmuyor mu o kısım önemli. HDD'ye büyük dosya aktarımları yapın ve yaparken bip sesi geliyor mu gelmiyor mu diye bakın. Gelmiyorsa önemli bir sorun değildir diye düşünüyorum.

Ses geldiğinde bilgisayarda donma oluyor mu olmuyor mu o kısım önemli. HDD'ye büyük dosya aktarımları yapın ve yaparken bip sesi geliyor mu gelmiyor mu diye bakın. Gelmiyorsa önemli bir sorun değildir diye düşünüyorum.

Hayır herhangi bir donma olmuyor normal bir şekilde açılıyor.

O zaman bahsettiğim gibi dosya aktarımı yapın. Hard diske yük binsin bakalım ne olacak.

80GB'lik bir disk yük var şu anda eski sistemimde de kullandığım hard disk diğer sistemimde yaklaşık 600-700GB'lik yük varken de aynı ses geliyordu ama yeni sisteme geçtiğim için bozukluk var mı diye sormak istedim yani yük bindiğinde de aynı ses geliyor herhangi bir problem olmuyor.

80GB'lik bir disk yük var şu anda eski sistemimde de kullandığım hard disk diğer sistemimde yaklaşık 600-700GB'lik yük varken de aynı ses geliyordu ama yeni sisteme geçtiğim için bozukluk var mı diye sormak istedim yani yük bindiğinde de aynı ses geliyor herhangi bir problem olmuyor.
Bir sıkıntı yoktur diye düşünüyorum mekanik parça olduğu için bip gibi sesler gelebilir. Çalışmaya başladığında içindeki disk dönmeye başlıyor onunla ilgilidir. Donma olmadığı sürece rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Geri
Yukarı