Çözüldü HDD'den bilgisayara başlarken gelen "bip bip" sesi nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

quiserp

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Seagate 1TB HDD
Anakart
Asus B450 Tomahawk Max
Merhaba, yaklaşık 6 aydır bilgisayar açılırken HDD'mden gelen 'bip bip' sesinden sonra bilgisayar açıldığı zaman HDD'yi görmüyor Windows SSD'de kurulu olduğu için bilgisayarı açmamda herhangi bir problem olmuyor fakat dediğim gibi HDD kayıp. 6 aydır baktırmamamın sebebi ise artık bir HDD'ye şu zamanlar ihtiyacım olması diyebiliriz.

Çözüm
Ses kesin olarak HDD'den geliyor, bilgisayar açıldığında da zaten HDD'yi hiçbir şekilde görmüyor şu an sadece Windows'un kurulu olduğu SSD'mi kullanabiliyorum. Bu arada ''bip bip'' sesleri güç tuşuna bastığım anda yaklaşık 20 saniye kadar sürüp kapanıyor sonra bilgisayar normal olarak açılıyor ama dediğim gibi HDD'yi okumadan açılıyor.
Diskin sağlığına baktınızmı bad sector var büyük ihtimalle bende de var %76 sağlığı olan bir disk bazen ötüyor bip bip diye fakat çalışmaya devam ediyor 24 tane bad sectör var benim diskte sadece önemsiz dosyaları tutuyorum o diskte HDD Sentinel ile sağlığına bakın bir.

Merhaba, yaklaşık 6 aydır bilgisayar açılırken HDD'mden gelen 'bip bip' sesinden sonra bilgisayar açıldığı zaman HDD'yi görmüyor Windows SSD'de kurulu olduğu için bilgisayarı açmamda herhangi bir problem olmuyor fakat dediğim gibi HDD kayıp. 6 aydır baktırmamamın sebebi ise artık bir HDD'ye şu zamanlar ihtiyacım olması diyebiliriz.
Hocam tarif ettiğiniz bip sesleri hata kodları aslında, uzunluğuna sayısına vs göre bu kod değişiyor. YouTube da hangi sesin ne anlama geldiğine dair videolar var onlara bakarsanız yardımcı olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sesin diskten mi yoksa anakarttan mı geldiğini kesin olarak öğrenebilirseniz daha doğru cevap alabilirsiniz.

Ses kesin olarak HDD'den geliyor, bilgisayar açıldığında da zaten HDD'yi hiçbir şekilde görmüyor şu an sadece Windows'un kurulu olduğu SSD'mi kullanabiliyorum. Bu arada ''bip bip'' sesleri güç tuşuna bastığım anda yaklaşık 20 saniye kadar sürüp kapanıyor sonra bilgisayar normal olarak açılıyor ama dediğim gibi HDD'yi okumadan açılıyor.

Çözüm

Geri
Yukarı