HDD'den gelen ''pıss'' sesi

Öncelikle 320GB HDD üretimi milyon yıl önce durdu aldığınız diskin 2. el ya da Refurbished(iade edilmiş) ürün olduğune yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
Sonda 0 diskte bad sector olmaz, olmaması gerekir.
Eğer fan kadar yüksek ses çıkartıyorsa bence garip demektir, minik kafa sesleri belki de o kadar garip geldi, Laptop ise belki de fazla.

Kasa ve ikide bir PC donuyor delireceğim format atıp üstüne Low level atayim mi?

Onun yerine diski iade etsen? Donma belirtisi hiç hoş değil, kontrolcü ya da kafa sorunlu olabilir.
İade etme şansım yok malesef

Öncelikle 320GB HDD üretimi milyon yıl önce durdu aldığınız diskin 2. el ya da Refurbished(iade edilmiş) ürün olduğune yemin edebilirim ama kanıtlayamam.
Sonda 0 diskte bad sector olmaz, olmaması gerekir.
Eğer fan kadar yüksek ses çıkartıyorsa bence garip demektir, minik kafa sesleri belki de o kadar garip geldi, Laptop ise belki de fazla.
Hocam harddiski çıkardım sistem kendine geldi yeni bir harddisk alırım yakında özellikleri böyle harddiskin

Dosya Ekleri

• 18ddec96-f2b9-473b-91aa-16f9290255cd.jpg
    18ddec96-f2b9-473b-91aa-16f9290255cd.jpg
    164,8 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG_20230528_200145.jpg
    IMG_20230528_200145.jpg
    121,9 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleme:
İade etme şansım yok malesef

Hocam harddiski çıkardım sistem kendine geldi yeni bir harddisk alırım yakında özellikleri böyle harddiskin
Diskin garantisini sorgulatın WD üzerinde ve ikinci el çıktığını görünce iade edin. Gerekirse dava açın.

Kimse hakkını aramadığı için memlekette ben 19 senedir kafayı yiyorum.

Diskin garantisini sorgulatın WD üzerinde ve ikinci el çıktığını görünce iade edin. Gerekirse dava açın.

Kimse hakkını aramadığı için memlekette ben 19 senedir kafayı yiyorum.
Hocam aslında ben zamanında izoly sistem almıştım zamanında uyguna gelmişti o sistemin içinden bu harddisk çıkmıştı sonra yeni aldığım pcde harddisk olmadığı için yeni pcye takmıştım muhtemelen garantisi yoktur

Hocam aslında ben zamanında izoly sistem almıştım zamanında uyguna gelmişti o sistemin içinden bu harddisk çıkmıştı sonra yeni aldığım pcde harddisk olmadığı için yeni pcye takmıştım muhtemelen garantisi yoktur
Ben sıfır disk sandım

Peki bana bu attığım fotodaki disk gibi pcme uyumlu Max 300tlye harddisk onerebilirmisiniz 300u geçmesin ve kaliteli olsun bad sector falan olmasın yeter
O bütçeye HDD yok. HDDler 1TBden başlıyor fiyatı da 650 civarı.
SSD var.
A ben forumu bıraktım bu arada. Size kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı