HDD'den M.2 NVMe SSD klonlama

KemSay

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Art Director
Selamlar dostlar, 1 TB HDD mevcut aşağıda görmüş olduğunuz özelliklere sahip laptop kullanıyorum. Daha demin 250 GB'lık Samsung 970 Evo Plus sipariş ettim, şimdi düşündüğüm şey şu 499 GB dolu alanım var fakat 250 GB klonlarken ben Windows, Adobe vs bunları 250 GB'lik kısmını nasıl klonlayacağım, bunu nasıl seçeceğim? Yanlış bir şey yapıp bozmaktan korkuyorum format atmak da istemiyorum çünkü birincii orijinal Windows kurulu şekilde gelmişti, bunu bozmak istemiyorum. İkincisi tasarımcıyım bir sürü belgem var şu an çalıştığım şirketlerin görselleri ve logoları çalışmalarım vs bunları da kaybetmek istemiyorum. Harici harddiskim yok, nasıl yapacağız bunu?

Gaming Laptop Sistem: Lenovo Legion Y530 | RAM: 16 GB | Ekran Kartı: NVIDIA GTX 1050 4 GB | İşlemci: Intel i7 8750H (8.Nesil) | Harddisk: 1TB | SSD: Yok (Alınmayı düşünülen 500 GB Samsung Evo 970 M.2)

HDD içindeki program files'e girip istediğiniz programın dosyasını bulun. Örneğin Adobe ürünleri ise Adobe klasörüne sağ tıklayıp kes seçeneğine bastıktan sonra SSD'nin içine girip yapıştır der iseniz istediğiniz uygulamaları taşıyabilirsiniz. Fakat her program sıkıntısız taşınamayabilir.

Geri
Yukarı