HDD'den m2 SSD'ye geçerken yapmam gereken adımlar

Mert Çukadar

Hectopat
Daha fazla  
Sistemimde 1TB HDD bulunmakta. İçerisinde Windows 10 kurulu. Yakın zamanda m2 SSD satın alacağım ve sisteme taktıktan sonra ne yapmam gerekiyor. Benim yapmak istediğim HDD içerisindeki HER ŞEYİN tamamen geri alınamayacak şekilde silinmesi ve sonrasında m2 diskime temiz bir Windows 10 kurulumu yapmak. Ama hangi adımları nasıl uygulamam gerektiğini bilmiyorum. Yardım ediniz. Teşekkürler.

HDD'yi biçimlendirip M.2 SSD'ye USB kurulumu yapabilirsiniz internette bunun üzerine birçok video var.
Ben araştırdım fakat bana uygun olanı bulamadım sizi yormazsa bulabilir misiniz acaba ?
Önce kurulum USB'sini hazırla. Sonra HDD'yi çıkartıp SSD'ye kurulumunu yap. Sonra HDD'den gerekli şeyleri SSD'ye aktar. Sonrasında low level format at.
Peki iki diskte de windows olacak. HDD'den açılmasını nasıl engelleyeceğim ?

Ben araştırdım fakat bana uygun olanı bulamadım sizi yormazsa bulabilir misiniz acaba ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben araştırdım fakat bana uygun olanı bulamadım sizi yormazsa bulabilir misiniz acaba?

Peki iki diskte de Windows olacak. HDD'den açılmasını nasıl engelleyeceğim?

Zaten açılırken hangisinden açılcağını seçebilirsiniz ayrıca kurulum yaparken HDD çıkartırsınız SSD'ye kurdurktan sonra takar Windows içinden biçimlendirme yapabilirsiniz.

Yukardaki videoda windows bootlarken disk seçme ekranından biçimlendirme yapabiliyorsun.
1600089818337.png

[/QUOTE]
BIOS menüsüne girip önceliği SSD'ye atamanız yeterli.
Bilmiyorum düşünür müsünüz ama işletim sistemiyle her şeyi SSD'ye atmak mümkün.

Geri
Yukarı