HDD'den SSD'ye

AzizPeder00

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba 1 hafta önce sipariş verdiğim 500GB Samsung Evo 860 SSD elime bugün ulaştı, ve az önce laptopumdaki boş bir sürücü yuvasına taktım. Bilgisayarı açtım öncelikle sormak istediğim bende kutu bulunmadığı için atmış olduğum fotoğraftaki gibi SSD'yi direkt olarak girişine taktım bu bir sorun teşkil eder mi? Yoksa 2. fotoğraftaki gibi HDD gibi bir kutu almalı mıyım? SSD'yi yerine iyice sabitledim hareket etmiyor boşluğu yok. İkinci olarak ise şu anda ne yapmam gerektiği, kutusundan çıkan talimatlarda bir harici disk bağlantı kablosu kullanarak yedekleme yapmam gerektiği yazıyor ama ben HDD'deki tüm dosyalarımı değil de sadece Windows'un kendisini ve 1-2 oyunu aktarmak istediğim için ve öyle bir bağlantı kablom bulunmadığı için bu işlemi yapmadım. Halihazırda kullanmakta olduğum HDD'yi yüksek alan kaplayan oyunları depolamak için kullanmaya devam etmek istiyorum. Bilgisayarı açtım ancak şu an SSD herhangi bir şekilde görünür durumda değil bu aşamada ne yapmam gerekiyor?
WhatsApp Image 2020-10-02 at 19.16.34 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-10-02 at 19.16.34.jpeg
WhatsApp Image 2020-10-02 at 19.16.33.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangi bir USB bellek, harici disk kısacası nesnel bir şey kullanamdan sadece program yöntemiyle aktarmak mümkün müdür? Samsung Magician ve Samsung data migration indirdim şimdi.

Eğer SSD'yi görebilirseniz mümkün. Format atmak istemiyorsanız disk birleştiriciden SSD'yi formatladıktan sonra büyük ihtimal görünebilir hale gelecek.

Eğer SSD'yi görebilirseniz mümkün. Format atmak istemiyorsanız disk birleştiriciden SSD'yi formatladıktan sonra büyük ihtimal görünebilir hale gelecek.
format işlemi yapmadan direkt samsung data migration uygulamasına girdim ve şu an görünür durumda ancak arada bir boyut farkı var boyutu düşürüp deneyeceğim kopyalamayı

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    184,9 KB · Görüntüleme: 147
SSD'yi iyice sabitlediyseniz sıkıntı olmaz. İkinci olarak Windows'u kesinlikle sıfırdan kurun. Arkadaşın attığı videoyu uygulamıştım 2 sene önce fakat o şekilde yaparsan Windows etkinleştirilmez. Bence Windows'u SSD'ye kur, SSD'den boot et. HDD'den almak istediğin verileri kopyala, SSD'ye yapıştır. HDD'yi de formatla, bitti bu iş.

SSD'yi iyice sabitlediyseniz sıkıntı olmaz. İkinci olarak Windows'u kesinlikle sıfırdan kurun. Arkadaşın attığı videoyu uygulamıştım 2 sene önce fakat o şekilde yaparsan Windows etkinleştirilmez. Bence Windows'u SSD'ye kur, SSD'den boot et. HDD'den almak istediğin verileri kopyala, SSD'ye yapıştır. HDD'yi de formatla, bitti bu iş.
şu anda imkanlar dahilinde data migration programı ile klonlamayı deniyorum samsungun kendi yazılımı olduğu için güveniyorum bakalım

Geri
Yukarı