HDD'den sadece Windows'u silmek mümkün mü?

demo11

Hectopat
Daha fazla  
Geçiçi olarak Windows'u HDD'ye kurdum ve oynadığım çoğu oyunu yükledim. Yarın yeni SSD diskim elime ulaşacak. SSD'ye Windows'u kurarken boşuna oyunları yeniden yüklemekle uğraşmak istemiyorum. SSD'ye Windows'u kurduktan sonra HDD'de kalan Windows dosyasını silsem çakışma ya da bozulma gibi bir durum olur mu?

SSD'ye sıfırdan Windows kurun. Yeni kurduğunuz Windows'ta arama çubuğuna 'msconfig' yazın ve enter'a basın. Önyükleme sekmesine gelin ve varsayılan OS olmayan Windows'u sil yapın. Artık diğer diskiniz önyükleme sırasında gözükmeyecek ve diskteki verileriniz korunmuş olacak.SSD'ye sıfırdan Windows kurun. Yeni kurduğunuz Windows'ta arama çubuğuna 'msconfig' yazın ve enter'a basın. Önyükleme sekmesine gelin ve varsayılan OS olmayan Windows'u sil yapın. Artık diğer diskiniz önyükleme sırasında gözükmeyecek ve diskteki verileriniz korunmuş olacak.

Hocam bu olaylarda bayağı dikkatli olun. Bende sadece HDD vardı. C ve D olarak 2'ye ayırmıştım. SSD geldiğinde C'yi kopyalayıp SSD'ye kurmuştum. HDD'den de C'yi silmeyi deneyince olanlar olmuştu. Yanlışlıkla her şeyi silip saniyede 1 MB indiren internetimle yaklaşık 800 GB'lık dosya indirmek zorunda kalmıştım. Sizde benim gibi hataya düşmeyin.

Geçiçi olarak Windows'u HDD'ye kurdum ve oynadığım çoğu oyunu yükledim. Yarın yeni SSD diskim elime ulaşacak. SSD'ye Windows'u kurarken boşuna oyunları yeniden yüklemekle uğraşmak istemiyorum. SSD'ye Windows'u kurduktan sonra HDD'de kalan Windows dosyasını silsem çakışma ya da bozulma gibi bir durum olur mu?
SSD gelince kurun, çift işletim sistemi olacak. Sonra msconfig'den HDD'deki Windows'u ve HDD'deki Windows'la ilgili klasörleri silin.

Sistemdeki HDD'yi çıkarıp SSD'yi takın sistemi kurun ve masaüstünü gördükten sonra sistemi kapatıp HDD'yi takın.
BIOS'tan boot menüden SSD'yi birinci sıraya alın ve sistemi başlatın.
Sistem açılınca HDD'deki istdiğiniz datayı silin.
Benim dediğim gibi yaparsanız Bootloader kısmına HDD'deki Windows eklenmez ve bir daha düzenlemekle uğraşmazsın.

Ayrıca HDD takılı iken SSD'ye Windows kurarsan boot kısmı HDD'ye atılabilir ve sen sistemim nasıl olsa çalışıyor diye HDD diskteki Windows dosyalarını silince sistemin hiç açılmaz.

SSD'ye sıfırdan Windows kurun. Yeni kurduğunuz Windows'ta arama çubuğuna 'msconfig' yazın ve enter'a basın. Önyükleme sekmesine gelin ve varsayılan OS olmayan Windows'u sil yapın. Artık diğer diskiniz önyükleme sırasında gözükmeyecek ve diskteki verileriniz korunmuş olacak.SSD'ye sıfırdan Windows kurun. Yeni kurduğunuz Windows'ta arama çubuğuna 'msconfig' yazın ve enter'a basın. Önyükleme sekmesine gelin ve varsayılan OS olmayan Windows'u sil yapın. Artık diğer diskiniz önyükleme sırasında gözükmeyecek ve diskteki verileriniz korunmuş olacak.
Herkese teşekkürler. Bu şekilde halledeceğim.

Geri
Yukarı