HDD'den ses geliyor

Makaleler
2
Merhaba arkaşlar, HDD'den gelen değişik bir ses var. Bu ses daha önce de oluyordu ama PC 2 dk açık kaldığı zaman düzeliyordu.

Şu an veri yazma işleminde, okumada sanki tebeşiri tahtaya sürüyormuşuz hissi veriyor, HD Tune'dan baktığımda sağlığı iyi gösteriyor, HDD Sentinel'den baktığımda sağlıkta, performansta %100 ve kullanım ömrü 1000 günden fazla diyor. Kendim veri yazma, okuma işlemi yapıp görev yöneticisinden baktığımda 100 MB civarlarında dolanıyor (5400RPM). Sizce bir sıkıntı yaratır mı? Normal midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
İçerisindeki dönen diskden geliyordur ses. Çoğu HDD zaman zaman bu sesi yapar genellikle de pek bir zararı yoktur ama sen yine de o HDD içerisinde önemli verilerini saklama. Gidici olabilir.

İçerisindeki dönen diskden geliyordur ses. Çoğu HDD zaman zaman bu sesi yapar genellikle de pek bir zararı yoktur ama sen yine de o HDD içerisinde önemli verilerini saklama. Gidici olabilir.

Ben yakından dinlediğimde bu disk dönme sesinin olmadığını rahatça anladım, bu ses kulaklıktan geçebilecek kadar bir ses. Disk dönme değil eminim.

Ben yakından dinlediğimde bu disk dönme sesinin olmadığını rahatça anladım, bu ses kulaklıktan geçebilecek kadar bir ses. Disk dönme değil eminim.
Sesi ve diski görmeden buradan sadece tahmin yürütebiliriz. Dediğim gibi HDD'ler genelde bu sesi yapar ve sorun olmaz. Ama dediğim gibi ses çoksa ve şüpheleniyorsanız içerisinde önemli dosyalarınızı saklamayın.

Geri
Yukarı