HDD'den ses geliyor

yalcindaganil

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Selam dostlar, Ekim 2022 tarihinde 4TB HDD satın aldım fakat bu aralar arada bir düz tık sesi verip disk kullanılmıyor daha sonrasında tekrar geri geliyor ve bir süre sonra tekrar tık sesi veriyor. Yani sürekli böyle bir döngüye girmiş durumda anlayamadım. Yaklaşık olarak 3.5TB kısmı dolu oyunlarla. Sürekli ötmüyor. Tık sesi ediyor disk gidiyor sonra belli süre sonra geri geliyor ama bir daha tık ettiğinde gene bilgisayarımda disk gözükmüyor. Şunu fark ettim HDD sıcaklık 50 derece boşta iken. Yan yana iki tane 4TB HDD var.

Hayır arkadaş geri götüreceğim demiş. Bende eğer başka bir HDD alacak ise o HDD modelini almaması gerektiğini söyledim.
Hocam ikisi de Seagate maalesef ki.

HDD'yi hiç düşürdünüz mü? Bu tık sesi eğer artarsa HDD'nin ömrünün dolduğuna işaret edebilir. Sağlık durumu nedir? Bad sector olabilir.

Hocam şu an error scan yapıyorum en son buraya bilgi vereceğim.

1676825296388.png

20 dakikadır testte ve durum bu şekilde.

Son düzenleme:
Tek bir kırmızı, fazla sorun teşkil etmez bence. Son durum da bu şekilde ise sıkıntı yok diyebiliriz.
750 GB test etti. 1 Saattir test etmekte ve hala tek kırmızı.

Tek bir kırmızı, fazla sorun teşkil etmez bence. Son durum da bu şekilde ise sıkıntı yok diyebiliriz.
Sizce testi durdurmalı mıyım? Bu kadar yeterli olur mu?

750 GB test etti. 1 Saattir test etmekte ve hala tek kırmızı.

Sizce testi durdurmalı mıyım? Bu kadar yeterli olur mu?
Yeterlidir bir sıkıntı görünmüyor. Sıcaklığı kontrol edin. Tıklama yapmazsa bir problem yoktur fakat hepsini test edebilirsiniz gönlünüz rahat olsun istiyorsanız.

Yeterlidir bir sıkıntı görünmüyor. Sıcaklığı kontrol edin. Tıklama yapmazsa bir problem yoktur fakat hepsini test edebilirsiniz gönlünüz rahat olsun istiyorsanız.
Gece yatarken o halde tam yaptırırım hocam teşekkür ederim ilginiz için.

Gece yatarken o halde tam yaptırırım hocam teşekkür ederim ilginiz için.
Sıcaklık düşünce sorun yaşamıyorum. Error scan yaparken 45-46 derece olmuştu fanı çalıştırınca fanlar 34-33 dereceye kadar düştü.

Tamam hocam dediğim gibi tekleme olmazsa sıkıntı yoktur ama olursa tekrar yazın.
Tamamdır hocam.

Tamam hocam dediğim gibi tekleme olmazsa sıkıntı yoktur ama olursa tekrar yazın. Rica ederim ne demek.

Hocam bu sefer diğer 4TB tık edip gidiyor sıcaklığı iyi ama bilemedim yani bir scan testi yapacağım ona da.

Tamamdır hocam.

Hocam bu sefer diğer 4TB tık edip gidiyor sıcaklığı iyi ama bilemedim yani bir scan testi yapacağım ona da.
Evet error scan testi yaptığımda full kırmızı sonuç verdi. Daha hiçbir şey yazmadığım 4TB ürün.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı