HDD'den SSD'ye geçmek mantıklı mı?

Lapsbeon

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayara yeni format attım açılış hızı 20-25 saniye arası, sadece YouTube, Twitch ve Visual Studio Code kullanıyorum oyun oynamıyorum ama yine de aklımda 120 GB'lık bir SSD'ye geçme düşüncesi vaçr sizce geçmek mantıklı mı olur? Yoksa para israfı mı? HDD hızını ekledim, WD Blue 500GB

Dosya Ekleri

• IMG_20221014_214931.jpg
    IMG_20221014_214931.jpg
    204,4 KB · Görüntüleme: 41
Son düzenleyen: Moderatör:
Bence geçmek her türlü daha yararlı olacaktır. Ama Windows'u SSD üzerine kurmazsanız bir şey yaramaz.

Alırsam SSD'ye kurarım Windows'u zaten ama benim merak ettiğim kullandığım 3 uygulama iyi bir hız farkı olur mu?

Anakartın SATA 3 destekliyorsa bayağı artar hız SSD'ye bağlı biraz bir de. Ama HDD'ye göre çok daha hızlı olur.

Alırsam SSD'ye kurarım Windows'u zaten ama benim merak ettiğim kullandığım 3 uygulamada iyi bir hız farkı olur mu?
Uygulamalar daha hızlı açılacak ve daha duyarlı olacaklardır. Onun dışında Pagefile'a atılan veriler daha hızlı RAM'e geri alınabileceği için fazla RAM kullanımı sırasında performans daha stabil olacaktır.

Mantıklı olur. HDD'nizide okuma yazma hızları fena değil. DVD okuyucu varsa PC'nizde onu da 2. disk olarak çevirici ile değerlendirin.

Anakartın SATA 3 destekliyorsa bayağı artar hız SSD'ye bağlı biraz bir de. Ama HDD'ye göre çok daha hızlı olur.
Sata 3 destekliyor peki 120 gblık iyi bir ssd varmı bildiğin mı (samsung çok pahalı)ben fiyatı uygun james donkey düşünüyorum ama genel olarak bu forumda kimse memnun değil gibi

SATA 3 destekliyor peki 120 GB'lık iyi bir SSD var mı bildiğin? (Samsung çok pahalı) Ben fiyatı uygun James Donkey düşünüyorum ama genel olarak bu forumda kimse memnun değil gibi.

Bence 250 GB SSD alman daha iyi olur. Sanırım 120 GB için PNY SSD öneriliyordu. JD almanı önermem, kullanmadım ama memnun olmayanlar var.

Yeni konular

Geri
Yukarı