HDD'den SSD'ye geçtikten sonra kapanma uzun sürüyor

Madawc

Kilopat
Yer
Sakarya
Selamlar 240 GB SSD aldım bilgisayar aşırı hızlandı 500 küsür hızları gördüm her şey gayet normal. Fakat normal olmayan bir şey var onu açıklayayım. SSD takınca benim 500 GB hard diskimi yedek olarak kullanıyorum. Bilgisayarı açarken birkaç saniyede açılıyor fakat kapatırken kapanması uzun sürüyor yaklaşık 45 saniye ve 1dk arası diyebilirim HDD'den bir ses geliyor. Sanırım kendini kapatıyor çalışıp sonra tekrar durduruyor öyle kapanıyor bilgisayar. SSD almadan önce power tuşuna bastığımda HDD'nin açılış sesi geliyordu duyuyordum aynı o ses geliyor yani. Veya ben de karıştırıyor olabilirim ama sesler aynı ondan eminim. Sizce neden olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sata 1 portuna SSD Sata 2 portuna HDD olarak taktınız dimi ?
Hayır düzenli takmadım gelişine ilk gördüğüm yere taktım açıkçası ama farkeder mi? Ayrıca SSD hız testi yaptım okuma 510 yazma 490 çıktı bir sorun olacağını sanmıyorum ama bilgim yok tabi bu konuda 🙂
Sorun çözülmüştür arkadaşlar. Aynı sorunu yaşayan kişiler için açıklayayım. Denetim Masası - Güç Seçenekleri - Güç Düğmelerinin Yapacaklarını Seçin - Yukarıdaki Şu anda kullanılamayan ayarları değiştire tıklayıp aşağıdaki Hızlı Başlatmayı Aç tikini kaldırın ve uygulayın işlem tamam 👍

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı