HDD'den SSD'ye geçtikten sonra Windows 7 yavaş çalışmaya başladı

Osman Sher

Nanopat
Yer
Baku
Daha fazla  
Merhaba. Geçen HDD'den SSD'ye geçmek istedim SSD'yi taktım Windows 7'yi yazdım bayağı iyiydi hızlı çalışıyordu ancak bazı programları yüklemede sorun oluştu. O yüzden disk kolanlamayla yaptım işlemi. Ancak öyle bir yavaş çalışıyordu ki HDD daha hızlıydı sanki programlar geç açılıyordu. SFC DISM komutlarını kullanarak restart attım düzeldi. Ama hala beni tatmin etmiyor. Başka bir şekilde bilgisayarın performansını arttırmak mümkün mü? Servis kapatma gibi mesela? Program yüklemek gerekirse yüklerim.

Sıfır kurulum olmadığı klonlamadan kaynaklı sorun var. SSD'ye yeniden sistemi sıfırdan kurun verim alamazsınız klonlamadan. Ayrıca sisteminiz çok eski değilse Windows 8.1 veya daha iyiyse Windows 10 kurmanızı tavsiye ederim.

Sıfır kurulum olmadığı klonlamadan kaynaklı sorun var. SSD'ye yeniden sistemi sıfırdan kurun verim alamazsınız klonlamadan. Ayrıca sisteminiz çok eski değilse Windows 8.1 veya daha iyiyse Windows 10 kurmanızı tavsiye ederim.

Windows 10 kurulabilir bir sisteme sahip laptop ancak ekran kartı yandığı için hata verip açılmıyor mecbur Windows 7 de kalıyorum.

Windows 10 kurulabilir bir sisteme sahip laptop ancak ekran kartı yandığı için hata verip açılmıyor mecbur Windows 7 de kalıyorum.

Linux de kurabilirsiniz. Hatta daha stabil ve performanslı çalışacaktır. Mint Xfce veya cinnamonu öneririm. RAM 8 GB ve işlemci 2 GHz üzerindeyse Ubuntu da olabilir fakat Mint daha performanslı çalışacaktır.

Geri
Yukarı