HDD'den SSD'ye Windows Aktarımı

Serbenna

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Ali ve Recep abinin topladığı Uygun Fiyata Oyun Bilgisayarı rehberindeki bilgisayardan toplayacağım şöyle bir sorum var. Benim şuan kullandığım masaüstü bilgisayarımda 2 TB bir harddisk var. İçinde orjinal windows kurulu. Bilgisayarı toplarken bu hdd yi kullanacağım yenisini almayacağım. Bu hdd'deki windowsu alacağım ssd'ye aktarabilir miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows oem ürünü sabit disk ile değil anakart ile eşleşir. Anakartı değiştireceğiniz için yasal olarak yapmanız gereken yeni Windows lisansı almaktır. Ama eski ürün anahtarınız ile kurulum yaptığınız zaman aktivasyon sıkıntısı çekmezsiniz.

A
Windows oem ürünü sabit disk ile değil anakart ile eşleşir. Anakartı değiştireceğiniz için yasal olarak yapmanız gereken yeni Windows lisansı almaktır. Ama eski ürün anahtarınız ile kurulum yaptığınız zaman aktivasyon sıkıntısı çekmezsiniz.
Anakart değişiminde "Yeni Windows Lisan almaktır" derken neyi kast ettiniz?

Anakart değişiminde mevcut lisans anahtarı geçersiz olur. Ancak Microsoft'u arayarak "yeni anakart aldığınızı belirttiğinizde" bir kaç işlem sonrası mevcut Anahtar ile aktivasyon gerçekleşiyor.

Son düzenleme:
Anladım son bir sorum olacak. Bu ürün anahtarı bilgisayarım>özellikler>windows etkinleştirme bölümündeki 20 haneli ürün kimliği midir ? Değilse nasıl öğrenebilirim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar Ali ve Recep abinin topladığı Uygun Fiyata Oyun Bilgisayarı rehberindeki bilgisayardan toplayacağım şöyle bir sorum var benim şuan kullandığım masaüstü bilgisayarımda 2 TB bir harddisk var içinde orjinal windows kurulu bilgisayarı toplarken bu hdd yi kullanacağım yenisini almayacağım bu hdd'deki windowsu alacağım ssd'ye aktarabilirmiyim ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada Recep Bey notebook ile ilgili anlatım yapıyor ancak değişen birşey yok ssd yi sata portundan 2.disk olarak bağlayıp aynı işlemleri gerçekleştirebilirsin. Ben öyle yapmıştım. Herşeye rağmen yine de temiz kurulum öneririm. CD Key için de Magical Jelly Bean Keyfinder programını kullanabilirsin. Bilgisayarındaki bütün lisansları sana gösteren bir programdır. Google'da bu ismi aratırsan bulacaksın. SSD Samsung ise kutu içeriğinden çıkan Data Migration programı ile de Windows taşıma işlemini gerçekleştirebilirsin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı