HDD'den SSD'ye Windows taşınır mı?

HaktanKlç

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu anda 1TB'lık HDD kullanıyorum yarı yarıya bölünmüş durumda, SSD almayı düşünüyorum. Windows'u HDD'den SSD'ye taşıyabilir miyim?

Aynı anda 2 HDD ve SSD'yi bilgisayarınıza takarsanız evet.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhabalar, şu anda 1TB'lık HDD kullanıyorum yarı yarıya bölünmüş durumda, SSD almayı düşünüyorum. Windows'u HDD'den SSD'ye taşıyabilir miyim?

Disk klonlama yazılımları mevcut fakat bunun için SATA portuna ihtiyacınız var bir SATA portu alarak bu işi halletebilirsiniz ama eğer anakartınız'da 2 SATA girişi varsa sıkıntı olmaz.

SATA portunu seçerken alacağınız SSD'nin portunun ne olduğunu bilmeniz gerekiyor örneğin SATA 2.0 veya 3.0 girişi olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Genelde SSD üreticilerinin özel programları olabiliyor. Örneğin Samsung'un aracı benimkini harfi harfine tek tuşla taşımıştı.

Dism++ ile araçlar sistem yedekleme bölümünden install.esd dosyasına sistemi sıkıştırıp format atar gibi taşıyabilirsiniz.
Bunun için format usb'si içerisindeki sources klasöründeki install.wim dosyası ile değiştirmeniz yeterli

Anladım, peki eski Windows'u silsem SSD'ye temiz bir Windows yüklesem daha mı mantıklı olur?
Bir de: GTA 5 gibi büyük oyunları direk Windows'un dosya yöneticisinden taşısam sorun olur mu?

Son düzenleme:
Anladım, peki eski Windows'u silsem SSD'ye temiz bir Windows yüklesem daha mı mantıklı olur?
Bir de: GTA 5 gibi büyük oyunları direk Windows'un dosya yöneticisinden taşısam sorun olur mu?
Direk taşıma ile oyunlar çok fazla hata verir başka yerlerde bileşenleri de vardır illaki.
Temiz kurulum her zaman daha avantajlıdır, oyunlar ile beraber sistem yedeği almanız hayli zor olur zaten, siz temiz kurulum yapınız çok daha az uğraşırsınız.

Geri
Yukarı