HDD'den verileri geri getirme nasıl yapılır?

Banlı Kral

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ben geçtiğimiz günlerde kasamı sattım ve satmadan önce SSD ile hard diske format atacaktım format ekranında hard diski biçimlendirmek istedim sanırım korumalı olduğu için biçimlendirilemez dedi ve bende "sil" dedim temiz kurulum yaptıktan sonra bilgisayarı açtım. Bu harddiskteki dosyalarımı hard disk değiştireceğim için zaten yedeklemiştim. Bilgisayarı açtıktan sonra "sil" dediğim hard diskimi disk yöneticisinden biçimlendirdim (uzun sürmedi sanırım hızlı biçimlendirme yaptım) ve sonrasında kasayı sattım.

Benim sorum şu ki bu kasayı satın alan kişi hard diskin üzerine herhangi bir oyun kurulumu veya yazım işlemi yaptıktan sonra benim verilerime ulaşabilir mi? Bu ne kadar mümkün ve olası bir durumdur? Yazma işlemi yapmadan ücretsiz Free programlarla ulaşmaya çalışsa verilerim bozulmadan hepsi çıkar mı?

Hepsi çıkmaz ama amatör biri bile çıkarabilir. Hele HDD boyutunun büyük bir kısmı boşsa çok rahatlıkla yapar. Bu yüzden özel verilerimin olduğu HDD SSD ti satmam asla.

Hepsi çıkmaz ama amatör biri bile çıkarabilir. Hele HDD boyutunun büyük bir kısmı boşsa çok rahatlıkla yapar. Bu yüzden özel verilerimin olduğu HDD SSD ti satmam asla.
Daha önce deneyip çıkarttığınız oldu mu ? Ben sildiğim dosyaları geri getirmiştim fakat sildikten sonra üzerine yazma işlemi yaptıktan sonra bir kısmını geri getirebildim sadece.

Daha önce deneyip çıkarttığınız oldu mu ? Ben sildiğim dosyaları geri getirmiştim fakat sildikten sonra üzerine yazma işlemi yaptıktan sonra bir kısmını geri getirebildim sadece.
Üzerine yazdığınızda zaten gelme ihtimali azalır ama 10 kere de HDD i fulleyip silseniz hala geri getirme şansı var. Aleyhinize kullanılabilecek yada yayılmasını istemeyeceğiniz kadar özel bir dosyanız varsa tek şansınız matkapla HDD i delmektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı