HDD'li ve M.2'li sisteme 3. bir SATA SSD takabilir miyim?

TheNarrator

Hectopat
Daha fazla  
Anakart
MSI Pro H610M-B DDR4 mATX 1700p
Bir acemilik yapıp tek M.2 slotlu bir anakart aldım. Sistemimde 1TB hard disk ve 500GB M.2 SSD takılı bir şekilde mevcut. Fakat memnun olmadığım nokta Online oyunlar SSD de yer kaplıyor hikayeli oyunları zaten hard Disk'e yüklüyorum. 3. bir SATA SSD almayı düşünüyorum ama güç kaynağım bunu destekler mi desteklemez mi işin teknik kısmından fazla anlamıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Güç kaynağı ve kasa:
Cooler Master cmp 510 650W 80+Bronze RGB kasa

Bir acemilik yapıp tek M.2 slotlu bir anakart aldım. Sistemimde 1TB hard disk ve 500GB M.2 SSD takılı bir şekilde mevcut. Fakat memnun olmadığım nokta Online oyunlar SSD de yer kaplıyor hikayeli oyunları zaten hard Disk'e yüklüyorum. 3. bir SATA SSD almayı düşünüyorum ama güç kaynağım bunu destekler mi desteklemez mi işin teknik kısmından fazla anlamıyorum. Şimdiden teşekkürler.

Güç kaynağı ve kasa:
Cooler Master cmp 510 650W 80+Bronze RGB kasa
Evet destekler bir sorun olmaz.

Hocam başka bir M.2 SSD takma ihtimalim yok galiba değil mi dönüştürücü falan filan olmaz mı?
M2 SSD dönüştürücüsü alınabilir ama anakartından dolayı SATA SSD almanızı öneririm.

İlk sorunuz için; HDD ve SSD'ler zaten bilgisayar içinde en az güç tüketen bileşenlerdir. Bunun sorun olabilmesi için sisteminizdeki genel güç tüketiminin sınıra gelmesi gerekiyor ki muhtemelen böyle değildir. Anakartınızda yeterli SATA portu varsa o port sayısı kadar HDD ya da SSD takabilirsiniz.

İkinci sorunuz için; anakartınızda uygun PCI express slotu varsa m2 - PCIe dönüştürücü ile bir m2 daha kullanabilirsiniz. Dönüştürücü almaya karar verdiğinzide PCIe Gen tipine ve dönüştürücü bağlantı tipi gibi detaylara dikkat etmeniz gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı