HDD'nin %100 kullanılması

n0n3nt1ty

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
mühendis
Diskte %100 sorunu var. Bu sorun hep vardı fakat şurada 2-3 gün öncesine kadar bu kadar ağır değildi. Şu an aşırı şekilde yavaş. Hesapladım, tarayıcının açılması 10 dk alıyor. PC ne kadar sürede açılıyor siz düşünün.
Diski bir şey de kullanmıyor ki kapatayım. Bunun bir çözüm var mı?

1620741650039.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskte %100 sorunu var. Bu sorun hep vardı fakat şurada 2-3 gün öncesine kadar bu kadar ağır değildi. Şu an aşırı şekilde yavaş. Hesapladım, tarayıcının açılması 10 dk alıyor. PC ne kadar sürede açılıyor siz düşünün.
Diski bir şey de kullanmıyor ki kapatayım. Bunun bir çözüm var mı?

Eki Görüntüle 1018510

Windows 10 maalesef çoğunlukla HDD sistemlerde yavaş çalışıyor. Tek çözüm SSD almak gibi duruyor.
Not= crack yaptınız mı? Yapmadıysanız Kaspersky ve Malwarebytes ile taratır mısınız bilgisayarınızı?

Son düzenleme:
Artı -1 Eksi
Hocam dediklerimi uygulayınız sorun düzelecektir. Öncelikle hizmetlere gidiniz Windows Search'ı bulunuz üstüne iki kere tıklayıp devre dışı seçeneğini seçiniz o sizde büyük ihtimalle otomatik olacaktır. Sorununuz çözülücektir.

Hocam dediklerimi uygulayınız sorun düzelecektir. Öncelikle hizmetlere gidiniz Windows Search'ı bulunuz üstüne iki kere tıklayıp devre dışı seçeneğini seçiniz o sizde büyük ihtimalle otomatik olacaktır.

Onun dışında diskiniz bad sector e uğramış olabilir HD Tune programı ile yavaş modunda taratmanızı öneririm.

Artı -1 Eksi
Hocam dediklerimi uygulayınız sorun düzelecektir. Öncelikle hizmetlere gidiniz Windows Search'ı bulunuz üstüne iki kere tıklayıp devre dışı seçeneğini seçiniz o sizde büyük ihtimalle otomatik olacaktır. Sorununuz çözülücektir.

Onun dışında diskiniz bad sector e uğramış olabilir HD Tune programı ile yavaş modunda taratmanızı öneririm.

Windows Search zaten benim bilgisayarı ilk aldığımdan beri kapattığım bir hizmet ve şu an da kapalı. Bad sector taraması ise temiz çıktı. Tüm kareler yeşil. Hızlı tarama kapalı yaptım.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı