HDD'nin %100 kullanıma ulaşması nasıl düzeltilir?

osmannuribal

Hectopat
Merhaba dostlar, size biraz garip bir o kadar saçma bir soru ile geliyorum. Bende SSD(256 GB) ve HDD(1 TB ) olan bir sistem var. Windows M.2 SSD'ye büyük oyunlar da HDD'ye yüklü. Eskiden oyun vs. açtığımda alta almada sorun yaşamazdım ama şu an garip bir donukluk kasma mevcut. Önceleri RAM'den şüphe ettim lakin takip ettiğim ve gördüğüm kadarıyla RAM ile ilgili bir sorun yok. Ayrıca oyun yüklerken de sistemde yavaşlık olmaya başladı. Benim mantığıma göre HDD'ye oyun yüklerken SSD de olan sistem Google ve diğer şeylerin etki etmeden kullanmam gerekiyor yani eskiden öyleydi ama zaman geçtikçe yavaşlamaya başladı en son format atalı sanırım 7 ay falan oldu format atmak istemiyorum bunu bir çözüm yolu varsa benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum. Rica ediyorum HDD'den kurtul SSD al gibi yorumlar yapmayın param olduğunda Full sistemi değişeceğim zaten.

İyi akşamlar, iyi sosyaller.

Bilgisayara bağlı olan bozuk ya da yavaş bir HDD sistem onda kurulu olmasa bile etki eder. Ek olarak HDD uyku moduna girince de uyku modundan çıkarken bir yavaşlama yaşanabilir.

HDD'nin saglıgı ne durumda? Bad sector var mı?

Bad sector nereden öğrenebilirim?

Bilgisayara bağlı olan bozuk ya da yavaş bir HDD sistem onda kurulu olmasa bile etki eder. Ek olarak HDD uyku moduna girince de uyku modundan çıkarken bir yavaşlama yaşanabilir.

Bu sorunu nasıl çözerim peki eskiden böyle değildi

Bad sector nereden öğrenebilirim?

Bu sorunu nasıl çözerim peki eskiden böyle değildi.

HDD problem yapıyor büyük ihtimalle, oyunları HDD yerine SSD'ye yükle sorun hallolur.

HDD problem yapıyor büyük ihtimalle, oyunları HDD yerine SSD'ye yükle sorun hallolur.

Teşekkür ederim hemen inceleyeceğim

Geri
Yukarı