HDD'nin bilgisayar ile uyumlu olduğu nasıl anlaşılır?

Merhaba eski Q9300'lı bilgisayarıma Gigabyte B450 S2H + Athlon 200GE upgrade'i yapmak istiyorum. Fakat elimdeki eski HDD'nin anakartıma uyumlu olup olmadığını bilmiyorum. Bunu nasıl anlarım. Yani AM4 chipset anakartla LGA 1151 işlemcinin birbirine uyumlu olmaması gibi bir durumu var mı?

Çözüm
Eğer SATA girişliyse kullanabilirsin.

SATA1 1.5Gbps, SATA2 3Gbps, SATA3 6Gbps hepsi birbiriyle hem ileriye hem geriye dönük uyumludurlar. Sıkıntısız kullanabilirsiniz. Sadece hız farkı yaşarsınız.

HDD:

386244

Anakart:

386245

SATA3 HDD'yi SATA2 anakartta kullanıyorum. Tam tersi de geçerlidir.
Eğer anakart üzerinde SATA3 Bağlantısı var ise, eski nesil HDD kullanamazsın. HDD'nin arkasında güç girişi 4 pinli mi? yoksa ince düz bir şekilde mi? Eğer 4 Pinli bir güç varsa HDD üzerinde, yeni nesil anakartlara takamazsın onu.

Eğer SATA girişliyse kullanabilirsin.

SATA1 1.5Gbps, SATA2 3Gbps, SATA3 6Gbps hepsi birbiriyle hem ileriye hem geriye dönük uyumludurlar. Sıkıntısız kullanabilirsiniz. Sadece hız farkı yaşarsınız.

HDD:

386244

Anakart:

386245

SATA3 HDD'yi SATA2 anakartta kullanıyorum. Tam tersi de geçerlidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı