HDD'nin ömrü dolunca ne olur?

Ya SATA kablolarında sorun olabilir ya da SSD'de bunu anlamak için başka bir SSD varsa elinde onu takıp testleri yapmak.
Bu konu neden buraya geldi? HDD'den bahsediyorduk. Bunun bir önemi yok, idare ediyoruz. :)
HDD fiziksel bir aygıttır. Bad sector zamanla artar ve HDD ölür. Uygulamalar bu süre zarfında açılmamaya başlar. HDD sesi değişir ya da komut alırken hiç tepki vermez. Hatalar peşi ardına gelmeye başlar. Oyundayken oyunu sonlandırır. Stabilitesiz hareketler seyretmeye başlarsın sistemde. 13 yıllık HDD'm böyle son yolcuğuna gitti.
Yıllardır tık sesi geliyor, halen yaşıyor. Emekli oldu sayılır, zaten işletim sistemi SSD'de.

HDD Ölüm bateri solosunu atarak vaktinin geldiğini bildirir genelde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu konu neden buraya geldi? HDD'den bahsediyorduk. Bunun bir önemi yok, idare ediyoruz. :)

Yıllardır tık sesi geliyor, halen yaşıyor. Emekli oldu sayılır, zaten işletim sistemi SSD'de.

HDD'nin SSD'ye fark atacağını zannetmiyorumda ondan. Ben öyle biliyorum fark atmasının nedeni SSD arızalıdır ondan HDD fark atıyordur. Benim görüşüm bu. Bana göre imkanı yok HDD'nin SSD'ye fark atacağı.

HDD'nin SSD'ye fark atacağını zannetmiyorum da ondan. Ben öyle biliyorum fark atmasının nedeni SSD arızalıdır ondan HDD fark atıyordur. Benim görüşüm bu. Bana göre imkanı yok HDD'nin SSD'ye fark atacağı.
Bende 2 HDD, 1 SSD var. 2'si düşük gecikme değerine sahip. SSD ise yüksek gecikmeye yer veriyor.
HDD ölüm bateri solosunu atarak vaktinin geldiğini bildirir genelde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
HDD'den ses geldiğinde genellikle HDD'den veri çekilirken veya veri yazdırılırken oluyor ve nadiren yaşanıyor. O anda örneğin oyundaysak oyunda FPS drop oluyor. Aynı olay mı?

HDD'den ses geldiğinde genellikle HDD'den veri çekilirken veya veri yazdırılırken oluyor ve nadiren yaşanıyor. O anda örneğin oyundaysak oyunda FPS drop oluyor. Aynı olay mı?
Videodaki gibi aşırı ve sürekli ise okuma başlığında sorun olabilir.

Bende 2 HDD, 1 SSD var. 2'si düşük gecikme değerine sahip. SSD ise yüksek gecikmeye yer veriyor.

HDD'den ses geldiğinde genellikle HDD'den veri çekilirken veya veri yazdırılırken oluyor ve nadiren yaşanıyor. O anda örneğin oyundaysak oyunda FPS düşmesi oluyor. Aynı olay mı?

Bende diyorum işte o SSD'de bir şey olabilir. Programlarla vs sorun görünmeyebilir ama bir parçasında ve kartında bir sıkıntı olabilir. Ondan yüksek gecikme veriyor olabilir. Bunların haricinde HDD'nin SSD'ye fark atacağının imkanı yok. O zaman hepimiz geri HDD'ye geçelim.

Bende diyorum işte o SSD'de bir şey olabilir. Programlarla vs. sorun görünmeyebilir ama bir parçasında ve kartında bir sıkıntı olabilir. Ondan yüksek gecikme veriyor olabilir. Bunların haricinde HDD'nin SSD'ye fark atacağının imkanı yok. O zaman hepimiz geri HDD'ye geçelim.
SSD'lerin yavaş, kusurlu ve performansı düşük olduğunu söylemedim ki, bu olayı bu kadar abartmaman gerekirdi. Öyle bir savunuyorsun ki sanki SSD senin eserin. 😂

Yeni konular

Geri
Yukarı