HDD'ye Linux kurup açınca siyah ekran

Baba pro123

Attopat
Merhaba, ilk önce USB ile kurdum ondan sonra HDD'ye kur dedim kurulum falan bitti ama bootu HDD'den yap dedim açtım ve siyah ekran karşımda bekliyor. Acaba çözümü nedir? USB'yi Rufus ile hazırladım.

Merhaba, ilk önce USB ile kurdum ondan sonra HDD'ye kur dedim kurulum falan bitti ama bootu HDD'den yap dedim açtım ve siyah ekran karşımda bekliyor. Acaba çözümü nedir? USB'yi Rufus ile hazırladım.
Linux'un iso'ları ventoy ile yazılınca daha iyi çalışıyor genelde. Hash değerini kontrol ederek ventoy ile tekrar yazıp kurulum yapmayı deneyebilrsiniz.

Hocam acaba hash değerleri nedir ve nasıl kontrol edebilirim?
Hash değeri yalnış bilmiyorsam iso dosyasının doğruluğu kontrol etmek için bir kod. HashTool adlı bir araç ile kontrol edebiliyoruz. Alttaki videonun 2:56. dakikasından itibaren izleyerek kolayca kontrol edebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hash değeri yanlış bilmiyorsam ISO dosyasının doğruluğu kontrol etmek için bir kod. Hashtool adlı bir araç ile kontrol edebiliyoruz. Alttaki videonun 2:56. dakikasından itibaren izleyerek kolayca kontrol edebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam doğrulamaya hiç gerek yok bence çünkü Linux'un kendi sitesinden indirdim.

Hocam doğrulamaya hiç gerek yok bence çünkü Linux'un kendi sitesinden indirdim.
Videoda dediği gibi sunucu veya tarayıcı kaynaklı sorun çıkabiliyor bazen yani kendi sitesiyle alakası yok. Kontrol etmekte fayda var.

Geri
Yukarı