HDD'ye yük bindiğinde PC çöküyor

MysticAutem

Hectopat
Merhaba, 7 yıllık bir Seagate HDD'm var. Bad sector testi yaptım yemyeşil. Mesela oyun oynarken, internetde gezinirken, veya oyun indirirken rastgele bir yerde fazla disk kullanımı olduğunda PC'nin ekrani donuyor ve kapanıyor.

Bunun çözümü var mı neden kaynaklı? Ha bir de HD Tune'de bad sector testinin dışında reallocated Event count kritik diye bir hata veriyor anlamadım. Yardımlarınızı bekliyorum. Bazen EBA'da bile çöküyor. İyi günler.

Dosya Ekleri

• 1618151159743.png
    1618151159743.png
    88,2 KB · Görüntüleme: 100
Yeni HDD alıp ona Windows kurup, suanki bozuk HDD'yede oyunları kursam düzelir mı?

Benim eski AMD kartım yandı ve bir kaç hafta onboard kullandım sistemi ve yeni GT 1030 kartımla devam ettim fakat onboard kullanırken sorun yine devam ediyordu fakat bukadar sık değildi.
Kesin diyemem ama büyük ihtimal düzelir. (SSD alsanız daha iyi olabilir)

Oyun oynamadağınız zamanlar dışında güç seçeneklerinden güç tasarrfunda kullanmanızı öneririm ben sorunu öyle çözebildim ama güç seçeneklerinden en yüksek işlemci durumunu %5'e en düşük işlemci durumunuda %5'e çekip (oyun oynamak dışında) kullanırsanız sorununuz çözülebilir ben öyle çözmüştüm.
İyi günler.

Yeni konular

Geri
Yukarı