HDD'ye yüklü oyunlar saniyelik donuyor

Trojans

Picopat
Daha fazla  
Sorunum HDD'ye yüklü olan oyunlar 1-2 saniyeliğine donuyor ve ses tekrarı oluyor düzeliyor. SSD'ye yüklü olan oyunlarda problem yok. HDD'yi taradım, bir sıkıntı yok. Zaten sistemim daha yeni bütün parçaları. Yabancı forumlara baktım, sorunu yaşayanlar var ama çözümü yok. Hem SSD hem HDD olan sistemlerin sıkıntısı gibi gözüküyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar.

Sorunum HDD'ye yüklü olan oyunlar 1-2 saniyeliğine donuyor ve ses tekrarı oluyor düzeliyor. SSD'ye yüklü olan oyunlarda problem yok. HDD'yi taradım, bir sıkıntı yok. Zaten sistemim daha yeni bütün parçaları. Yabancı forumlara baktım, sorunu yaşayanlar var ama çözümü yok. Hem SSD hem HDD olan sistemlerin sıkıntısı gibi gözüküyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar.

HDD'ye bir test yap sorunlu parça göndermiş ya da kronik sorunlu olabilir.

Büyük ihtimalle donduğu anda HDD kullanımı artıyor. Bu yüzden bu sorunla karşılaşıyorsunuz. Yapılabilecek bir şey yok açıkçası. Böyle kullanmaya devam edeceksiniz :D

Çok özür dilerim unutmuşum
Sistem Özellikleri :​
Anakart : Gigabyte B450M Gaming
İşlemci : AMD Ryzen 5 3600
Ekran Kartı : Sapphire Pulse 5600 XT
Ram : 2x8 Kingston HyperX Fury DDR4 3200 Mhz
SSD : Samsung Evo 860 500 GB
HDD : Toshiba P300 1 TB 7200 rpm
HDD'ye bir test yap sorunlu parça göndermiş ya da kronik sorunlu olabilir.
Yaptım testi hiç bir sıkıntı yok
Sisteminizi yazar mısınız? Belki sorun sistemdedir.
Sistem Özellikleri :
Anakart : Gigabyte B450M Gaming
İşlemci : AMD Ryzen 5 3600
Ekran Kartı : Sapphire Pulse 5600 XT
Ram : 2x8 Kingston HyperX Fury DDR4 3200 Mhz
SSD : Samsung Evo 860 500 GB
HDD : Toshiba P300 1 TB 7200 rpm

Kaç RPM hızda bir HDD'ye sahipsiniz?
Sistem SSD'ye kurulu olduğu için HDD'de bu tarz takılmalar meydana gelebilir. Güç ayarlarından yüksek performansı seçerek bunu düzeltebilirsiniz. 7200RPM altı bir HDD hızına sahipseniz bu sorun gayet normal.

Kaç RPM hızda bir HDD'ye sahipsiniz?
Sistem SSD'ye kurulu olduğu için HDD'de bu tarz takılmalar meydana gelebilir. Güç ayarlarından yüksek performansı seçerek bunu düzeltebilirsiniz. 7200RPM altı bir HDD hızına sahipseniz bu sorun gayet normal.
7200 rpm hocam güç ayarı yüksek performans olayını denedim o da fayda etmemişti.

Rahatsız edecek anlarda olmuyorsa sorun olacağını sanmıyorum açıkçası. Başka HDD ile de deneyebilirsiniz, belki HDD'niz sorunludur.

7200RPM altı bir HDD hızına sahipseniz bu sorun gayet normal.
5200RPM HDD'ye sahibim, böyle bir sorunum yok. Hızla alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Rahatsız edecek anlarda olmuyorsa sorun olacağını sanmıyorum açıkçası. Başka HDD ile de deneyebilirsiniz, belki HDD'niz sorunludur.

5200RPM HDD'ye sahibim, böyle bir sorunum yok. Hızla alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Yani sık olunca rahatsız ediyo tabiki oyun zevkini baltalıyor

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı