Laptop saniyelik donuyor

bulbul7

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımı 2021 Ekim ayında aldım ve içinde Windows 11 yüklü geldi. i7 10750H işlemcim, 16 GB RAM'im ve GTX 1650 Ti ekran kartım var. Bilgisayarımda neredeyse hiç oyun oynamadım, iş/okul amaçlı kullanıyorum. Örnek vermek gerekirse YouTube'da video izlerken klavyeden ses arttırma tuşuna bastığımda, Mouse'yi oynattığımda vs. ekran 1 saniyeliğine donuyor. Aynı şekilde bir süre hareketsizlikten sonra Mouse'yi hareket ettirirsem donma gerçekleşebiliyor. Bunun Windows 11 ile alakası olduğuna dair bir şey okuduğumu anımsıyorum. Sorunum neden kaynaklanıyor?

Driver'lardan kaynaklanıyor temiz kurulum sonrasında ayalardan güncellemelerini yap harici driver yükleme düzeliyor.
Bilgisayarı aldığımdan beri Nvidia Driver'i ve Windows güncellemeleri hariç hiçbir güncelleme yapmadım ve bunları da düzenli yapıyorum. Zaten Windows 10'a dönmeye de hafiften niyetim var çünkü memnun değilim. Format ile düzelir mi?

Bilgisayarı aldığımdan beri NVIDIA Driver'i ve Windows güncellemeleri hariç hiçbir güncelleme yapmadım ve bunları da düzenli yapıyorum. Zaten Windows 10'a dönmeye de hafiften niyetim var çünkü memnun değilim. Format ile düzelir mi?

Driver kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Ayarlardan dosyaları ve ayarları koru seçeneği ile formatlarsan düzelebilir.

Geri
Yukarı