HDD'ye yüklü oyunlar saniyelik donuyor

Trojans

Picopat
Daha fazla  
Sorunum HDD'ye yüklü olan oyunlar 1-2 saniyeliğine donuyor ve ses tekrarı oluyor düzeliyor. SSD'ye yüklü olan oyunlarda problem yok. HDD'yi taradım, bir sıkıntı yok. Zaten sistemim daha yeni bütün parçaları. Yabancı forumlara baktım, sorunu yaşayanlar var ama çözümü yok. Hem SSD hem HDD olan sistemlerin sıkıntısı gibi gözüküyor. Yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar.

Nasıl çözeceğiz ilginç ya vallahi bende de takılma anında 100'de yüz oluyor geri düşüyor.
Sanal bellek le alakalı olabilir mi?

Sıfırlayın bakalım bir. 0 yapın ya da otomatik ikisini de deneyin RAM'iniz fazla ise.

Bakalım sanal RAM olayına bakacağım sonuca ulaşırsam haber edeceğim.

Hocam disk kullanımı takılma anında %100 oluyor sonra düşüyor. VRAM kullanımına baktım 6 GB'yi aşmıyor zaten.

Şimdi sen de öye görünüyordur nasıl açıklasam, 6 GB geçmiyor gibi görünüyordur ama 8 GB üstü kullanmaya ihtiyacı vardır oyunun ya da senin erkan kartı VRAM 6 GB yüksek ayarlarda belki VRAM'e çok yakın kullanıyordur o da tetikleyebilir. Tam açıklayamadım ama normal RAM'lerle benzer bir durum gibi geldi bana 8 GB RAM'e bak 7645 MB diyor ama 12 GB'a bak orada 8782 MB yani sen de o kadar kullanmıyormuş gibi gösteriyor diye oyunun kullanmaya ihtiyacı yok anlamına gelmez. Senin 6 GB olduğu için ona göre şekilleniyor oyun ihtiyaç fazlasında frame bugları oluşuyordur. Yani tahminimce böyle.

Adsız.jpg

Şimdi sen de öye görünüyordur nasıl açıklasam, 6 GB geçmiyor gibi görünüyordur ama 8 GB üstü kullanmaya ihtiyacı vardır oyunun ya da senin erkan kartı VRAM 6 GB yüksek ayarlarda belki VRAM'e çok yakın kullanıyordur o da tetikleyebilir. Tam açıklayamadım ama normal RAM'lerle benzer bir durum gibi geldi bana 8 GB RAM'e bak 7645 MB diyor ama 12 GB'a bak orada 8782 MB yani sen de o kadar kullanmıyormuş gibi gösteriyor diye oyunun kullanmaya ihtiyacı yok anlamına gelmez. Senin 6 GB olduğu için ona göre şekilleniyor oyun ihtiyaç fazlasında frame bugları oluşuyordur. Yani tahminimce böyle.

Eki Görüntüle 723705

Ben anladım demek istediğini hocam. Ama şöyle diyelim şimdi SSD'de AC Syndicate var onda Full ayarlarda bir şey olmuyor. Ama HDD'deki Fallout 4 oyununda ne hikmetse tekleme oluyor ki zaten ikisinde de sabit 60 FPS alıyorum v-Sync açıp. Ha diyceksinki oyun motorundan optimizasyondan değişiklik gösterebilir ama ben sanmıyorum çünkü SSD'ye yüklediğim hiçbir oyunda sıkıntı çıkmadı.
Bu arada sanal bellek olayı işe yaramadı arkadaşlar haberiniz olsun.
Ben anladım demek istediğini hocam. Ama şöyle diyelim şimdi SSD'de AC Syndicate var onda Full ayarlarda bir şey olmuyor. Ama HDD'deki Fallout 4 oyununda ne hikmetse tekleme oluyor ki zaten ikisinde de sabit 60 FPS alıyorum v-Sync açıp. Ha diyceksinki oyun motorundan optimizasyondan değişiklik gösterebilir ama ben sanmıyorum çünkü SSD'ye yüklediğim hiçbir oyunda sıkıntı çıkmadı.

Bu arada sanal RAM olayı işe yaramadı hala aynı sorun devam etmekte arkadaşlar.

Son düzenleme:

Bu arada sanal RAM olayı işe yaramadı hala aynı sorun devam etmekte arkadaşlar.

O zaman gönder garantiye çok eminsen HDD kaynaklı olduğuna ne kaybedersin. Senin benim göremediğimiz başka bir sorunu vardır belki, sorununu anlat gönder.

Geri
Yukarı