HDD'ye Yüklü Oyunlarda Düşük FPS

spykobra

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar notebooka HDD alıp taktırdım fakat şöyle bir şey fark ettim. Aynı oyun SSD de aynı ayarlarda kurulu iken yaklaşık 3-4 FPS daha fazla alıyorum. Örneğin RDR2. Aynı zamanda oyunlarda bazen FPS düşmesi yapmaya başladı. SSD de oynarken yağ gibi akıyordu fakat HDD iken FPS düşmesi oluyor. HD Tune Pro ile tarattım Health'ta bir sıkıntı çıkmadı. Scan yaptım onda da her şey yeşil çıktı. HDD de mi bir problem var ki acaba yoksa SSD'ye alıştığım için bana öyle mi geliyor? Sanırım HDD dönemi bitmiş.

HDD: WD Blue 2.5" 1TB 128MB SATA 6 Gb/s 5400 RPM 7mm fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Sistem: MSI GL75 Leopard RTX 2060, i710750H, 16 GB RAM (2*8)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sizce bu durum anormal mi? HDD yavaş olduğu için bir nebze FPS düşüşü tabi ki oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HDD'de bir problem yok, open world ve ağır oyunlar HDD'yi zorluyor. Kaplamaları yüklemeye yetişemediği için HDD'de takılmalar yaşanıyor. Birisi bilgiyi 0,1 saniyede alırken diğeri 1 saniyede alıyor.

Sizce bu durum anormal mi? HDD yavaş olduğu için bir nebze FPS düşüşü tabi ki oluyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Fps düşüklüğünü geçtim ama çok fazla fps droplar yapıyor oyun zevkimi kaçırıyor. Açıkçası oyunu oynayasım gelmiyor bu yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı