HDMI 1.4 ile 165 Hz alınır mı?

emrejesus

Femtopat
Daha fazla  
Laptop ASUS i5 144 Hz ekran kartı RTX3050 Ti.
Aldığım monitör ASUS 165Hz HDMI 1.4×2 girişli.
Laptop hangi HDMI surumunu destekliyor bilmiyorum direk HDMI ile 165 Hz alabilir miyim veya 144?
DisplayPort girişi monitör de var laptopta yok DP to HDMI dönüştürücü ile hallolur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani kilit varsa Type-C to DP bile fayda etmez boşuna 165 aldım o zaman. Eyvallah hocam bu arada bilgilisin.

Evet kilit varsa fayda etmez. Çünkü laptop bağlantılı monitör konularında 120Hz üstü alamıyorum diye çok konu açan var. İki sebebi var bunun. Ya kablo desteklemez ya da laptop port kilidi olur. Yazılana göre kilitli.

Kilit açtırma gibi bir şey var mı peki

Hayır yok. Üretimle alakalı bir şey. Boş vaktinte ASUS'a mail at. Laptop modelini belirt. 144Hz için sana linkte attığım kabloyu da paylaş sonra alabilir miyim diye sor. Yüksek ihtimal cevap alamazsınız olacak. Fakat denemekten zarar gelmez.

Tamamdir ustam sağ olasın kolay gelsin

Hayır yok. Üretimle alakalı bir şey. Boş vaktinte ASUS'a mail at. Laptop modelini belirt. 144Hz için sana linkte attığım kabloyu da paylaş sonra alabilir miyim diye sor. Yüksek ihtimal cevap alamazsınız olacak. Fakat denemekten zarar gelmez.

@Saint Lucia ustam bu mesajı görürsende bir cevaplar misin bende bir laptop daha var model Abra A5 v16.4.1
2 sene önce aldım ekran kartida GTX 1650 buna ne dersin ASUS'la denedim 120 hz aldım.

Son düzenleme:
Ustam bu mesajı görürsende bir cevaplar misin bende bir laptop daha var model Abra A5 v16.4.1
2 sene önce aldım ekran kartida GTX 1650 buna ne dersin ASUS'la denedim 120 Hz aldım.

Abra A5 için kilit yok.
Mini DP girişin var laptopta. Bu yüzden Mini DP to DP kablosu alacaksın. Mini DP girişi laptopa DP girişi monitöre bağlanacak.
Kablo olarak kaliteli ve marka olarak kendimde kullandığım Mini DP to DP kablosunu öneriyorum.

Abra A5 için kilit yok.
Mini DP girişin var laptopta. Bu yüzden Mini DP to DP kablosu alacaksın. Mini DP girişi laptopa DP girişi monitöre bağlanacak.
Kablo olarak kaliteli ve marka olarak kendimde kullandığım Mini DP to DP kablosunu öneriyorum.
165 alırım yani şükür vallaha boşa aldım diye üzülüyodum teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı