HDMI 1.4 ile 165 Hz alınır mı?

emrejesus

Femtopat
Daha fazla  
Laptop ASUS i5 144 Hz ekran kartı RTX3050 Ti.
Aldığım monitör ASUS 165Hz HDMI 1.4×2 girişli.
Laptop hangi HDMI surumunu destekliyor bilmiyorum direk HDMI ile 165 Hz alabilir miyim veya 144?
DisplayPort girişi monitör de var laptopta yok DP to HDMI dönüştürücü ile hallolur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Destekliyor olma ihtimali yüksek bu portlara göre ama bilgisayarın modelini belirtmeniz daha iyi olur

Bu ustam marka model yani insan burada yaziyordur
Screenshot_2022-12-19-16-44-37-09_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Bak bu ürün tam senlik Type-C to DP. Aşağıda alan bir arkadaş durumu da gayet güzel anlatmış yorumda.
Dediğin yorumu bulamadım ustam bide şöyle bişey atıyım anlamadım yani DP girişi var mı PC de
Screenshot_2022-12-19-15-00-53-97_6012fa4d4ddec268fc5c7112cbb265e7.jpg

Bu ustam marka model yani insan burada yaziyordurEki Görüntüle 1607337

Dediğin yorumu bulamadım ustam bir de şöyle bir şey atayım anlamadım yani DP girişi var mı PC de Eki Görüntüle 1607340

Sana attığım kablo işine yarayacak kablo. Baktın mı linke? Bak aşağıya in ilk yorumu oku. Alan vatandaş 5 paragraf açıklama yazmış. Laptopta DP yok zaten. DP'yi ekran kartına bağlayacaksın diğer ucu laptopa. Laptop Type-C girişi sağlıyor görüntü aktarımını.

Sana attığım kablo işine yarayacak kablo. Baktın mı linke? Bak aşağıya in ilk yorumu oku. Alan vatandaş 5 paragraf açıklama yazmış. Laptopta DP yok zaten. DP'yi ekran kartına bağlayacaksın diğer ucu laptopa. Laptop Type-C girişi sağlıyor görüntü aktarımı.

Öncelikle teşekkürler yardımcı olduğun için şunu anlamadım bu kabloyu aldıktan sonra bir ucunu laptopdaki typce girişine diğer ucunu monitöre bağlayacağım böylelikle 165 Hz alabileceğim galiba sen ekran kartına demişsin ama yanlislika mi yazdın çünkü ben o işi beceremem ustam. Ekran kartına bağlamayı falan.

Öncelikle teşekkürler yardımcı olduğun için şunu anlamadım bu kabloyu aldıktan sonra bir ucunu laptopdaki typce girişine diğer ucunu monitöre bağlayacağım böylelikle 165 Hz alabileceğim galiba sen ekran kartına demişsin ama yanlislika mi yazdın çünkü ben o işi beceremem ustam. Ekran kartına bağlamayı falan.

Ekran kartı ağız alışkanlığı. Laptopun girişine takacasın. Şimşek sembolu var. Fakat laptopun şu ekran özelliğinde yazan 120Hz her şeyi bulandırıyor. Kilitli olabilir bak. İlk dediğim mesele. Müşteri hizmetlerine sormak gerekebilir.

Ekran

144 Hz'e kadar hızlı IPS düzeyinde bir panele sahip olan TUF Gaming F15, hızlı tempolu oyunlar için mükemmeldir. TUF Gaming F15 DisplayPort™ teknolojisini destekler, yani ikincil bir G-Sync oyun ekranı bağlayabilir ve oyunları 4K çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızında deneyimleyebilirsiniz. G-Sync teknolojisi, takılmayı azaltır ve yırtılmayı ortadan kaldırarak tüm başlık koleksiyonunuzda daha pürüzsüz görseller sağlar.

4.jpg

Ekran kartı ağız alışkanlığı. Laptopun girişine takacasın. Şimşek sembolu var. Fakat laptopun şu ekran özelliğinde yazan 120Hz her şeyi bulandırıyor. Kilitli olabilir bak. İlk dediğim mesele. Müşteri hizmetlerine sormak gerekebilir.

Ekran

144 Hz'e kadar hızlı IPS düzeyinde bir panele sahip olan TUF Gaming F15, hızlı tempolu oyunlar için mükemmeldir. TUF Gaming F15 DisplayPort™ teknolojisini destekler, yani ikincil bir G-Sync oyun ekranı bağlayabilir ve oyunları 4K çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızında deneyimleyebilirsiniz. G-Sync teknolojisi, takılmayı azaltır ve yırtılmayı ortadan kaldırarak tüm başlık koleksiyonunuzda daha pürüzsüz görseller sağlar.

4.jpg

Yani kilit varsa Type-C to DP bile fayda etmez boşuna 165 aldım o zaman. Eyvallah hocam bu arada bilgilisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı