HDMI 1.4 sürümlü kabloyla 144Hz ekranda 120Hz üstüne çıkılmıyor

oyunbagimlisi

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Samsung Odyssey G3 24" LS24AG300NRXUF (S24AG30) Monitör
Bu ürünü yeni satın aldım. Maksimum 144 Hz. Grafik ayarlarından kontrol ederken (masaüstü-gelişmiş görüntü ayarları) 120 Hz üstünü göremeyince araştırdım; HDMI kablosunun sürümü desteklemiyor herhalde diye düşündüm, fakat ürünü yeni aldım ve kutudan çıkan orijinal ürün kablosu. Yani Samsung'un 144 Hz ürünü eski bir kabloyla satacağını çok sanmıyorum, fakat bilemedim.

Şimdi benim sorunum kablo kaynaklı mı yoksa başka bir şey mi? Ürün özelliklerinde ayrıca HDMI 1.4 belirtilmiş epey sitesinde. Bu sürüm 144 Hz i destekliyor olmalı. Yani benimnormal şartlarda DisplayPort kullanmadan bu ürünü 144 Hz kullanabiliyor olmam lazım ama maksimum 120Hz. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı monitörlerde HDMI kablosu kullanarak tam yenileme hızında kullanamıyorsunuz DisplayPort ile kullanmanız iyi olacaktır.

Merhaba. Samsung Odyssey G3 24" LS24AG300NRXUF (S24AG30) Monitör
Bu ürünü yeni satın aldım. Maksimum 144 Hz. Grafik ayarlarından kontrol ederken (masaüstü-gelişmiş görüntü ayarları) 120 Hz üstünü göremeyince araştırdım; HDMI kablosunun sürümü desteklemiyor herhalde diye düşündüm, fakat ürünü yeni aldım ve kutudan çıkan orijinal ürün kablosu. Yani Samsung'un 144 Hz ürünü eski bir kabloyla satacağını çok sanmıyorum, fakat bilemedim.

Şimdi benim sorunum kablo kaynaklı mı yoksa başka bir şey mi? Ürün özelliklerinde ayrıca HDMI 1.4 belirtilmiş epey sitesinde. Bu sürüm 144 Hz i destekliyor olmalı. Yani benimnormal şartlarda DisplayPort kullanmadan bu ürünü 144 Hz kullanabiliyor olmam lazım ama maksimum 120Hz. Yardımcı olur musunuz?
kasadaki hdmi girişininde desteklemesi lazım monitör ve kablo yeterli değil

Asus x550j (60hz) laptopa bağlı kullanıyorum. Anlamış değilim ürün hdmi kablo 1.4 yazıyor sitede. bu sürüm de 144 hz i destekliyor normalde. Şu var ki ürünün kendi hdmi kablosu da gerçekten 1.4 sürümünde mi kesin bilmiyorum, ürünü yeni aldım ve oriinal kutu içeriği olduğundan 1.4 sürümüdür diye tahmin ediyorum.

şimdi sorun lapotop kaynaklı mı
üründe mi
kablolarda mı? (kabloysa neden 1.4 olmasına rağmen 144hz olmuyor bu da ayrı bir soru)

Asus x550j (60hz) laptopa bağlı kullanıyorum. Anlamış değilim ürün hdmi kablo 1.4 yazıyor sitede. bu sürüm de 144 hz i destekliyor normalde. Şu var ki ürünün kendi hdmi kablosu da gerçekten 1.4 sürümünde mi kesin bilmiyorum, ürünü yeni aldım ve oriinal kutu içeriği olduğundan 1.4 sürümüdür diye tahmin ediyorum.

şimdi sorun lapotop kaynaklı mı
üründe mi
kablolarda mı? (kabloysa neden 1.4 olmasına rağmen 144hz olmuyor bu da ayrı bir soru)
1.4 hdmı Max 120 destekler zaten o çözünürlükte dp portunu kullanman lazım yukarda arkadaşıj dediği gibi

1.4 hdmı Max 120 destekler zaten o çözünürlükte dp portunu kullanman lazım yukarda arkadaşıj dediği gibi
Hayır. 1080Pde 144hz olabilir sitede öyle yazıyor. Zaten takıldığım nokta da bu..

Rica etsem gerçekten bilen birisi yardımcı olur mu? 1.4 hdmi 144hz destekliyor normalde. benim ürünüm de 1.4hdmi çıkışlı. sorunun tam olarak nereden kaynaklı olduğunu anlamaya çalşıyorum. dp kullan gibi anlamsız yorumlarda bulunmayın rica ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Görsel 2023-07-18 saat 02.09.01.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-07-18 saat 02.09.01.jpg
    197,1 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Ben sadece yardımcı olmaya çalışıyorum.

Fakat dediğin gibi 1.4 le 144Hz alanlarda var internette eğer illa hdmi kullanacağım diyorsan daha kaliteli bir hdmi kablo al dene o zaman.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı