HDMI 2.0 144 Hz görüntü sorunu

alfonyonzo55

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    882,4 KB · Görüntüleme: 157
Son düzenleyen: Moderatör:
Hem kablo, hem ekran kartı çıkışı hem de monitör girişi HDMI 2.0 olmak zorunda. Bunlardan herhangi bir HDMI 1.4 ise, 1.4 olarak çalışır ve büyük ihtimal monitör girişi 1.4'tür.

Görüldüğü üzere monitör 1.4

Sinyal Giriş : HDMI(v1.4), Dual-link DVI-D (NVIDIA 3D Vision Desteği), DisplayPort (support NVIDIA 3D Vision)

Tamamen ucuza mal etme politikası. Display Port koyduklarında genelde HDMI'ı düşük tutuyorlar.

@alfonyonzo55 Evet HDMI 1.4 144 Hz destekliyor fakat monitörünüzün kitapçığına göz attığımda 144 Hz için DP veya DVI bağlantısı yapılması gerektiği gözüküyor. Aldığınız kablo 2.0 değil 1.4 bu arada. Ne kadar kaliteli bir kablo bu konuda fikrim yok. Ekran kartınızda DP port çıkışı yok mu? En garantisi DP kablosu alıp kullansanız ya? Sync özelliğini de DP ile destekliyor zaten. Neden 120 Hz alamıyorum derseniz bir anlam veremedim. Monitör üzerinden HDMI 1.4'ü aktif edeceğiniz bir seçenek olabilir, kontrol edin. Bunun dışında kablo kaynaklı da olabilir.

MG248Q.jpg

@alfonyonzo55 Evet HDMI 1.4 144 Hz destekliyor fakat monitörünüzün kitapçığına göz attığımda 144 Hz için DP veya DVI bağlantısı yapılması gerektiği gözüküyor. Aldığınız kablo 2.0 değil 1.4 bu arada. Ne kadar kaliteli bir kablo bu konuda fikrim yok. Ekran kartınızda DP port çıkışı yok mu? En garantisi DP kablosu alıp kullansanız ya? Sync özelliğini de DP ile destekliyor zaten. Neden 120 Hz alamıyorum derseniz bir anlam veremedim. Monitör üzerinden HDMI 1.4'ü aktif edeceğiniz bir seçenek olabilir, kontrol edin. Bunun dışında kablo kaynaklı da olabilir.

Eki Görüntüle 440501
Merhabalar, DP port kablom normal de var. Bağladığımda görüntü alamıyorum. Ekran kartımı garantiye yolladım bir sorun yok diye geri yollamışlar. Sanırım kabloda da sorun yok onuda değiştirdim çünkü ondan dolayı HDMİ kablosundan denemeye çalışıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı