HDMI 2.0 çıkışlı laptop için monitör önerisi

Deniz T

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba.
Laptoptan Valorant vb. oyunlar oynuyorum. Ekran 15.6 inç ancak küçük geliyor. İleriye dönük masaüstü planım olduğu için monitörü şimdiden alacağım ancak bazı hususlarda bilgi sahibi değilim.
82EY00CHTX laptopum var. 4800H+1650 Ti 120Hz.
Bilgisayarda DP portu yok yalnızca HDMI 2.0 var. İleriye dönük bir monitör almak istiyorum. 1080p çözünürlük ve 23 veya 27 inç bir monitör alacağım.
Öncelikle şunu merak ediyorum.
Laptop 2.0'dan çıkıp monitörün 1.4'üne veya 2.0a 2.0b'sine giriş yapabilir miyim? Randımanlı olur mu?
Ya da hdml to DP dönüştürücü aldığımda sağlıklı olur mu?
Mesela MSI monitör gördüm bir tane. HDMI 2.0b girişi var.
Laptopu buna bağlayıp sorunsuz bir şekilde +165 Hz alır mıyım?

Önerileriniz nelerdir? Size zahmet yardımcı olma şansınız varsa çok sevinirim, aydınlanırım :)

DP dönüştürücüye gerek yok HDMI 2.0 gayet yeterli. Sürüm farklılıkları da pek önem arz etmiyor. Alacağınız monitör girişi 2.1 olsa bile ikisi de 2.0 da çalışır kablo destekliyorsa. Bütçeniz nedir?

Hocam bütçe 3.5k farksız +6-9 taksit olursa 4.5-5.5k
Açıkçası üstüne de çok çıkmak istemiyorum. Ne kadar ucuz olursa o kadar iyi.
Ölçü olarak 27 Düşünüyorum ama 1080pde sorun yaratmaz inş

Bu bütçe de 27 inç monitör alamazsınız.
IPS paneller pahalı.
Alabileceğin en ucuzları Asus VP249QGR Monitör ve LG UltraGear 24GN60R-B Monitör LG olur.
Dönüştürücü işine girmeyin. Hz konusunda sorun olabiliyor.
HDMI 2.0 kablo yeterli olur.
Eğer laptop portunda 120Hz üstü kilit yoksa 144Hz çok rahat alırsınız.
Ayrıca HDMI 2.0 240Hz'ye kadar destekliyor.

Hocam temel amacım büyük ekrana geçmek. Valorantta +165 hz rahat alıyorum. Tek merakım
2.0 çıkıştan 1.4e 2.0 kablo veya 2.0 çıkıştan 2.0b ye 2.0 kablo ile bağlantıda uyumsuzluk olur mu idi
Ek olarak dönüştürücü mü mantıklı yoksa direkt hdml giriş ve hdml çıkış mıydı.
Çok teşekkür ederim hocam. Ek olarak Bir kaç monitör bakıp linkini bırakırım. Tavsiyenizi değerlendiririm.

Geri
Yukarı