HDMI 2.0 laptoptan HDMI 1.4 monitöre 144 ve 120 Hz görüntü alınmıyor

PhysX otomatikte kalsın, onunla alakası yok. Garip yapmışlar, HDMI portu iGPU'ya bağlı. BIOS'ta ayar var mıdır acaba da sanmam.
image.jpg

Çok detayları bilmiyorum ama olanlar bunlar.

Üretici ile iletişime geçmeniz iyi olabilir, belki yeni sürüm vardır seçilebilir yapan (aşırı düşük ihtimal). Bu arada Intel ile özel çözünürlük yapamıyor musunuz?

Hocam yapıyorum 100 ve 120 seçenekleri çıkıyor ancak seçsem de 30 Hz alıyorum farkı hissederim veyahut monitörün sağ üstünde sayaçta artardı. Soracağım BIOS için sürüm seçeneğini teşekkür ederim.
Konuya güncelleme getireyim farklı bir monitörde (Rampage Bright RM-61) hem 1.4 hem 2.0 kablo ile denedim 120 Hz alabiliyorum. Bilmeden Acer marka monitörü Rampage monitöre tercih ettim marka adı iyi, Rampage bi tık adi diye. Kısacası sorunun monitörün girişinde olduğunu anladım.
HDMI to DP dönüştürücüsü alıp bu sefer de monitörün DP girişinden ne olacağını göreceğim. Sonucu alınca tekrar ekleme yaparım.
Teşekkürler
HDMI to DP kablolar çok pahalı olduğundan HDMI to DVI-D kablo aldım ve denedim. 60 Hz alabiliyorum üstüne çıkmıyor. Acer ile görüşüp sorunu çözmeye çalışacağım

Son düzenleme:
Hocam yapıyorum 100 ve 120 seçenekleri çıkıyor ancak seçsem de 30 Hz alıyorum farkı hissederim veyahut monitörün sağ üstünde sayaçta artardı. Soracağım BIOS için sürüm seçeneğini teşekkür ederim.
Konuya güncelleme getireyim farklı bir monitörde (Rampage Bright RM-61) hem 1.4 hem 2.0 kablo ile denedim 120 Hz alabiliyorum. Bilmeden Acer marka monitörü Rampage monitöre tercih ettim marka adı iyi, Rampage bi tık adi diye. Kısacası sorunun monitörün girişinde olduğunu anladım.
HDMI to DP dönüştürücüsü alıp bu sefer de monitörün DP girişinden ne olacağını göreceğim. Sonucu alınca tekrar ekleme yaparım.
Teşekkürler
HDMI to DP kablolar çok pahalı olduğundan HDMI to DVI-D kablo aldım ve denedim. 60 Hz alabiliyorum üstüne çıkmıyor. Acer ile görüşüp sorunu çözmeye çalışacağım
Selam,çözebildiniz mi acaba?

Selam,çözebildiniz mi acaba?
Hayır hocam çözemedim ancak başka monitörde laptopumu deneme imkanım oldu ve 120 Hz aldım. İşin enteresan tarafı bendeki monitör de başka laptopla 120 Hz alabiliyor. Benim çıkarımım bendeki laptop ve monitörün HDMI sürümlerinde bir sorun olduğu yoksa her kabloyu her çeşit yöntemi denedim. Mecburen ya monitörü ya da laptopu değiştirmek durumundayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı