Çözüldü HDMI 2.0b nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

dreamybull

Hectopat
Selam arkadaşlar, ben yeni bir bilgisayar almayı düşünüyorum ve buna uygun monitör alacağım. Fakat ekran kartı özelliklerine bakarken HDMI 2.0b diye bir şey gördüm. Bunun ne olduğunuzu açıklayabilir misiniz? Monitörün bunla uyumlu olduğunu nasıl anlayabilirim?

Monitör bu:

Çözüm
HDMI 2.0'ın geliştirilmiş versiyonu denebilir. 4K'da sunduğu maksimum Hz değeri falan aynı ama farklı özellikler var sanırım.

Ekran kartının desteklediği HDMI sürümü yüksek olsa da geriye dönük uyumluluk olduğundan daha eski HDMI sürümüne sahip monitörleri ve kabloları kullanabilirsiniz.
Hocam, bu HDMI standardı. Monitörünüz ile uyumlu sıkıntı olmaz. Bu standartla HDR teknolojisinden yararlanabilirsiniz. Elbette uygun kablo ve monitör ile. Daha alt versiyonu destekliyor. Yani sorun olmaz.

HDMI 2.0'ın geliştirilmiş versiyonu denebilir. 4K'da sunduğu maksimum Hz değeri falan aynı ama farklı özellikler var sanırım.

Ekran kartının desteklediği HDMI sürümü yüksek olsa da geriye dönük uyumluluk olduğundan daha eski HDMI sürümüne sahip monitörleri ve kabloları kullanabilirsiniz.

Çözüm

Geri
Yukarı