HDMI 2.1V kablo ile 144 Hz alınabilir mi?

Oynadığım oyunlar çok fazla gereksinim sağlamıyor. Yani CS:GO Valorant tarzı oyunlar oynadığım için çok rahat bir şekilde 144 FPS üzerini görebiliyorum ayarları düşükte oynadığım için bu tarz oyunlarda dediğim gibi rahat bir şekilde 144Hz üstünde kalabiliyorum. O yüzden sordum.

Yine de yüzde 1 FPS değeri ve Binde 1 FPS değeri bu farkı kapatır. Hissettirmez. Daha önceden HD 7990 kullanmıştım. O bile 144 Hz için sınır kalıyordu. Bu sebeple kablo konusunda Extreme bir masraf yapmanız görüntüde Hz değerinin artmasına sebep olmayacaktır. Klasik HDMI 1.4a kablo bakın. Bu kadar yüksek maliyetli kabloları RTX 3080 gibi ekran kartlarında 4K 120 Hz almak için kullanıyoruz.

Yine de yüzde 1 FPS değeri ve binde 1 FPS değeri bu farkı kapatır. Hissettirmez. Daha önceden HD 7990 kullanmıştım. O bile 144 Hz için sınır kalıyordu. Bu sebeple kablo konusunda Extreme bir masraf yapmanız görüntüde Hz değerinin artmasına sebep olmayacaktır. Klasik HDMI 1.4a kablo bakın. Bu kadar yüksek maliyetli kabloları RTX 3080 gibi ekran kartlarında 4K 120 Hz almak için kullanıyoruz.

Anladım çok teşekkür ederim yardımlarınız için son bir sorum olacaktı. Bu kabloyu takarsam ne olur merak ettim hocam sorayım dedim teşekkür ederim.

Anladım çok teşekkür ederim yardımlarınız için son bir sorum olacaktı. Bu kabloyu takarsam ne olur merak ettim hocam sorayım dedim teşekkür ederim.

Bu kabloyu taktığınızda bir artısı olmayacak bu sistem için. Sizin sisteminize olan etkisi 1.4a versiyon kabloyla aynı olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı