HDMI 2.1V kablo ile 144 Hz alınabilir mi?

FHD ile 360 Hz bile rahat alırsınız. Tabii görüntü çıkışı veren ekran kartınızında bu versiyonu desteklemesi gerek. Ayrıca monitöründe girişi aynı şekilde desteklemesi gerekiyor.

Paugge kablolar çok kalitelidir, kablo kaynaklı Hz düşüşü olmaz ama cihazlardaki portlarla ilgili durumlardan kaynaklı 144Hz alınamayabiliyor.

Ekran kartınızın HDMI versiyonu 1.3a. Böyle bir kabloya ihtiyacınız yok. Görüntü çıkışınız ucu ucuna 144 Hz verecek durumda. Top segment HD 6870 ekran kartı olduğunu varsaysak bile aslında 144 Hz ihtiyacınız yok. HDMI 1.4a kablo ile deneyin ekran kartınız sorun çıkartmazsa 144 Hz verecektir.

1677250640115.png

Ekran kartınızın HDMI versiyonu 1.3a. Böyle bir kabloya ihtiyacınız yok. Görüntü çıkışınız ucu ucuna 144 Hz verecek durumda. Top segment HD 6870 ekran kartı olduğunu varsaysak bile aslında 144 Hz ihtiyacınız yok. HDMI 1.4a kablo ile deneyin ekran kartınız sorun çıkartmazsa 144 Hz verecektir.

Eki Görüntüle 1680440

Kusuruma bakmayın yanlış anlamadıysam HDMI 1.4a kablo bana 144Hz verebiliyor eğer sorun çıkmazsa ama şeyi anlamadım 144Hz ihtiyacınız yok derken yani ekran kartım 144Hz sağlayamıyor şeklinde mi söylediniz.

Kusuruma bakmayın yanlış anlamadıysam HDMI 1.4a kablo bana 144Hz verebiliyor eğer sorun çıkmazsa ama şeyi anlamadım 144Hz ihtiyacınız yok derken yani ekran kartım 144Hz sağlayamıyor şeklinde mi söylediniz.

Oynayacağınız oyunlarda (AAA'ya da AA sınıfı oyunlarda) 100 FPS üzerine çıkmanız pek mümkün olmayacak. Bu sebeple 144 Hz kullanmasanız bile 120 Hzte aynı verimliliği alacaksınız. Ekran kartınızda bayağı eski bir seri. Ekran kartı görüntü çıkış denetleyicileride 144 Hz'i desteklemeyebilir. Bu sebeple demiştim.

Oynayacağınız oyunlarda (AAA'ya da aa sınıfı oyunlarda) 100 FPS üzerine çıkmanız pek mümkün olmayacak. Bu sebeple 144 Hz kullanmasanız bile 120 hzte aynı verimliliği alacaksınız. Ekran kartınızda bayağı eski bir seri. Ekran kartı görüntü çıkış denetleyicileride 144 Hz'i desteklemeyebilir. Bu sebeple demiştim.

Oynadığım oyunlar çok fazla gereksinim sağlamıyor. Yani CS:GO Valorant tarzı oyunlar oynadığım için çok rahat bir şekilde 144 FPS üzerini görebiliyorum ayarları düşükte oynadığım için bu tarz oyunlarda dediğim gibi rahat bir şekilde 144Hz üstünde kalabiliyorum. O yüzden sordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı