HDMI çıkışı ile 250 Hz alınabilir mi?

Themonever

Hectopat
Merhaba, yeni bir monitör aldım. Ekran kartım RTX 3050, laptopumda DP girişi olmadığı için HDMI çıkışı alacağım fakat 250 Hz alabilmem için ne yapmam gerekiyor? HDMI to DP dönüştücü alırsam işe yarar mı? HDMI 2.0 mı bunu nasıl öğrenebilirim?

Bildiğim üzere 2.0 ve 2.1 kablo ile 240Hz desteği alabilmek mümkündür.

Monitör marka modelini arat HDMI kaç olduğunu öğren veya modeli söyle ben bakayım RTX 3050 HDMI 2.1 porta sahip monitöründe en düşük 2.0 ise HDMI 2.0 kablo alarak 240Hz alabilirsin tabii bu 1080p için geçerli.
-Yeni gördüm laptop kullanıyormuşsun bazı laptoplarda HDMI üzerinden kilit oluyor 144Hz de alabilirsin. Tpye-C üzerinden DP görüntü desteği varsa Type-C DP dönüştürücü ile o hzlere çıkabiliriz ama laptop modelini de öğrenmek lazım.

Monitör markası bu; MSI G27C4X 27 VA FHD 250Hz 1ms FreeSync Premium Curved Gaming monitor.
Bilgisayarım; Acer Aspire 7 A715-51G
HDMI kaç olduğunu nasıl öğreneceğimi bilmiyorum. Thunderbolt çıkışı da var bilgisayarda işe yarar mı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör markası bu; MSI G27C4X 27 VA FHD 250Hz 1ms FreeSync Premium Curved Gaming monitor.
Bilgisayarım; Acer Aspire 7 A715-51G
HDMI kaç olduğunu nasıl öğreneceğimi bilmiyorum. Thunderbolt çıkışı da var bilgisayarda işe yarar mı bilmiyorum.
Bulduğum bir kaynakta Type-C üzerinden DP ile ilgili bir kısım var adam akıllı pek bir kaynak yok kendi sitelerinde bile neyin ne olduğunu yazmamış adamlar çok ilginç ama eğer baktığım kaynaktaki gibiyse Pusat USB Type-C / DisplayPort Kablo | Monster Notebook bu kablo işine yarayacaktır Type C DP dönüştürücüler biraz pahalı istersen 2.0 kablo alıp da şansını deneyebilirsin hiç bir yerde portunu bulamadım.

1710651570975.png

Umarım anlatabilmişimdir. Kablonun 2.0-2.0b-2.1 olması gerek.

Bulduğum bir kaynakta Type-C üzerinden DP ile ilgili bir kısım var adamakıllı pek bir kaynak yok kendi sitelerinde bile neyin ne olduğunu yazmamış adamlar çok ilginç ama eğer baktığım kaynaktaki gibiyse Pusat USB Type-C / DisplayPort Kablo | Monster Notebook bu kablo işine yarayacaktır Type-C DP dönüştürücüler biraz pahalı istersen 2.0 kablo alıp da şansını deneyebilirsin hiçbir yerde portunu bulamadım.

Ben açıkçası attığınız kabloya güvenemedim onun yerine daha ucuza HDMI 2.1 alsa daha iyi olur.

Geri
Yukarı