HDMI çıkışı olmayan monitörü yeni sistemde kullanmak

• Konuyu başlatan xae
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 987

xae

Decapat
Biz 3 gün önce arkadaşıma bilgisayar topladık. Arkadaşımın monitörü yoktu ve küçük bir televizyon kullanıyor görüntü alabilmek için. Televizyonun çözünürlüğü çok kötü. Diğer arkadaşım da çözüm olarak yedek monitörünü geçici olarak bilgisayar sahibi arkadaşıma vermeye karar verdi. Ben de monitörünün tek çıkışı VGA olduğu için nasıl takacaksın dönüştürücü olmadan dedim dönüştürücüye gerek yok dedi. Ne alaka dedim ve bana anakartta VGA girişi var zaten dedi. Ekran kartına takmalısın bence dedim ekran kartına takmaya gerek yok anakarta takarsak aynı performansı alırız dedi. Arkadaşlar ben cidden kafayı yemek üzereyim her şeyi kimse benden iyi bilemez modunda sinir oluyorum. Yani o ekran kartı üreticisi HDMI çıkışını boşuna mı koydu o ekran kartına? Eğer yanlışsam düzeltin çünkü ekran kartında HDMI çıkışı varken VGA ile anakarta bağlamak hiçbir şekilde mantıklı gelmiyor.

*Bu çok bilmiş arkadaşım konularımda bulunan "RAM holiganı" haberiniz olsun :D.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın yönlendirme özelliği varsa kullanılabilir.
Üzerinde çıkış bulunmayan ekran kartlarını yönlendirme ile anakart üzerindeki çıkıştan kullanabiliyorsun.

Karttan karta değişir. Ayrıca ekran kartında da desteğin olması gerek. Genelde ekran kartı sürücüsü kırılmış olması lazım o iş için.

Yeni konular

Geri
Yukarı