HDMI Çoklayıcı Kullanmak Zararlı mıdır?

• Konuyu başlatan pusat57
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 9B
P

pusat57

Ziyaretçi
Arkadaşlar GTX 760 ekran kartımdan 1 adet HDMI çıkışı var ve monitörümde de 1 adet HDMI girişi var. Ancak TV'de de HDMI kullanıyoruz. Ben monitörümde de HDMI kullanmak istiyorum. Şimdi HDMI çoklayıcı alsam ve GTX 760'tan 2 görüntü alsam sıkıntı olur mu? Çoklayı işe yarar mı? Zaten PC'nin başındayken TV'ye görüntü vermiyorum. Ama kablolarla da uğraşmak istemiyorum. 2 ekrana görüntü vermek kartı zorlar mı? FPS düşmesi gibi.

Tv ve bilgisayara görüntü verdiğin zaman ikisinide aynı anda kullacaksın diye bir şart yok. Windows+P tuşlarıyla görüntü alacağın monitörü seçebilirsin. Tv'ye bağlayacağın kablo DVI to HDMI şeklinde olsun. Bilgisayar monitörüne ise HDMI kablosu takarak kullanabilirsin.

Tv ve bilgisayara görüntü verdiğin zaman ikisinide aynı anda kullacaksın diye bir şart yok. Windows+P tuşlarıyla görüntü alacağın monitörü seçebilirsin. Tv'ye bağlayacağın kablo DVI to HDMI şeklinde olsun. Bilgisayar monitörüne ise HDMI kablosu takarak kullanabilirsin.

Yorumun için teşekkürler. Şimdi ben TV'ye 10 metre uzunlukta bir HDMI kablosu almıştım yeni monitör almadan önce. O yüzden şimdi de HDMI çoğaltıcı ile yeni monitörümede görüntü vermek istiyorum. DVI'da kullanıyorum şu an ama HDMI'dan kullanmak istiyorum. Birde PC ile TV ayrı odalarda, o yüzden kablo çıkarıp takmak istemiyorum. Benim tek derdim çoğaltıcıda sorun olur mu olmaz mı?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı