Çözüldü HDMI dönüştürücü ile görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Technomember0

Decapat
Monitör VGA girişli ancak kasa VGA desteklemediği için HDMI VGA dönüştürücü aldım. Aynı görseldeki gibi taktım kablonun diğer kısmını da kasanin HDMI girişine taktım. Ancak 3 gündür ne yaptıysam görüntü alamadım. Yardımcı olur musunuz?

Dosya Ekleri

• IMG_20230516_210910.jpg
    IMG_20230516_210910.jpg
    353,3 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20230516_211403.jpg
    IMG_20230516_211403.jpg
    117,1 KB · Görüntüleme: 26
Sistem bileşenleri nedir? Bazen dönüştürücü kaynaklı da olabiliyor. Bir de Etkin Sinyal Çözümleme sebebiyle de olabiliyor.

Sistem bileşenleri nedir? Bazen dönüştürücü kaynaklı da olabiliyor. Bir de Etkin Sinyal Çözümleme sebebiyle de olabiliyor.
Hocam yazdim bileşenleri. Birkaç resim daha ekleyeyim su beladan kurtulamadim bir türlü. Umarım çözülür artık.

Dosya Ekleri

• IMG_20230516_212332.jpg
    IMG_20230516_212332.jpg
    317,2 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_20230516_211936.jpg
    IMG_20230516_211936.jpg
    376,3 KB · Görüntüleme: 26
Dark marka almıştık ki beni de kanser eden bir durumdu. Aldığımız PC mağazası yakında olunca adama çalışmıyor dedik. Kasayı getirin ben çalıştırayım dedi. Biz kabloyu dürterken ekran kartı yuvadan biraz sapmış. Ekran kartını oturttuk, ona baskı uygulayıp arka kabloyu taktık ve olay çözüldü. Cihaz sağlam ise ya oturma sorunu veya çözümleme sorunu olabilir.

Aslında bela değil hocam. Siz VGA to HDMI almışsınız. HDMI to VGA almak gerekiyor. Örnek bir model.

Çözüm
Dark marka almıştık ki beni de kanser eden bir durumdu. Aldığımız PC mağazası yakında olunca adama çalışmıyor dedik. Kasayı getirin ben çalıştırayım dedi. Biz kabloyu dürterken ekran kartı yuvadan biraz sapmış. Ekran kartını oturttuk, ona baskı uygulayıp arka kabloyu taktık ve olay çözüldü. Cihaz sağlam ise ya oturma sorunu veya çözümleme sorunu olabilir.

Hocam şimdi ekran kartını kontrol ettim sağlam yerinde TV'ye bağladım TV'de çalışıyor ben dah ane yapayim PC'yi aldik hevesimiz kursağımizda kaldi bir oyun oynayamadım.

Yanlış dönüştürücü hocam. Doğru olan örnek modeli attım.

Yanlış dönüştürücü hocam. Doğru olan örnek modeli attım.
Hocam kesinlikle doğru mudur? 3 gündür kablo kablo hepsini değiştirdim. Yakın bir bilişimciden almıştım. Yarın onu da alacağım bakalim inşallah artık olacak ve artık bilgisayarı kullanabileceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı