HDMI ekran kartı ile DisplayPort monitör bağlantısı nasıl yapılır?

nachtblau

Centipat
Daha fazla  
Monitör
Samsung lu28e590ds/uf 28" 4k
Samsung monitörüm FreeSync özelliğini sadece DisplayPort ıle bağlanırsa aktif ediyor fakat PC kasamda sadece HDMI çıkış var. Elimde hem DisplayPort hem de HDMI kabloları var. Adaptör aradım ama HDMI to DisplayPort adaptörleri, PC DisplayPort ve monitor HDMI ise çalışıyor (benim durumun tam tersi). Acaba bir çözüm mümkün mü? Teşekkürler.

Edit: Sistem 5600G APU

Son düzenleme:
Bende bunu söylüyorum işte her iki portta dijital görüntü veriyorsa böyle bir ayrım yok.
Bu senin dediğin olay analogdan dijitale ya da dijitalden analoğa dönüşte geçerli.
Ben de yorumlardan okudum. Hatta gönderdiğiniz ürünün yorumlarında da bird yazmış çalışmaz diye.
Var da 30 hz var , verirsen 1500 tl 165 hz de çalışanı alırsın .
4k 60hz lazım bana.

HDMI to DP dönüştürücülerle sonuç alınmaz.
DP to HDMI dönüştürü ile de sonuç alınmaz.
DP -HDMI kablosu ile de sonuç alınmaz. (Zannedersem böyle bir kablo da yok).
DP çıkışlı kart DP girişli mönitör gerekiyor. Ve de FreeSync vb destekli olması gerekiyor iki cihazın.

Kimseyi yanlış yönlendirme dirmiyorum bilmediğiniz konular hakkinda atıp tutuyorsunuz. Birisi öyle bir kablo yok diyor , biri çalışmaz diyor ne kadar çok biliyorsunuz sanki aldınız da kullandınız sanki üretilen fabrika da çalıştın, elim de 14 dp 30 tane hdm 2 tane hdm to dp , DP to hdm çevirici var hepsi de çalışıyor ama farklı hz ler de sadece işi uzatmamakine için öyle yazdım gene aynısını yazıyorum sen ne dersen öyle dir abü , sen para dan haber ver çalışmayacak birşey her şey parasına göre çalışır.
Hiç bir bilgiye sahip olmadığım için sadece elimde olanlar parçalar la bu nu yaptım. !
16503854044652103503711.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı