HDMI girişi olmayan monitore görüntü vermek

Zaneisboos

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16GB 3200Hz
SSD veya HDD modeli
SSD
Ekran kartı
RX6600
İşlemci
Ryzen 5 5500
Merhaba. Geçenlerde bir sistem aldım. Fakat ne yaparsam yapayım görüntü veremedim. Televizyona HDMI kablosunu bilgisayardaki karta takarak denedim açıldı. Ama benim monitörümde sadece VGA girişi var. Ekran kartında da bu girişten yok. Çoğaltıcı almak istemiyorum. Ne yapabilirim şu anlık? Sistem linki:Sinerji Virtuoz Ryzen 5 5500 16GB 480GB NVMe M.2 SSD RX6600 Oyun Bilgisayarı anakartı: ASUS Prime B450M-K II 4400MHz(OC) M.2 AM4 mATX anakart.

Tam performansta ekran kartımı kullanabilir miyim peki? Kart yanlış hatırlamıyorsam 2K görüntü veriyor bu adaptör performası düşürür mü?
Monitör 2K olmadıktan sonra bir şey kaybetmezsiniz. Dönüştürücülerde kalite sınırı, düşük olan portun sınırı kadardır. Yani sınır VGA portunun sınırları kadar. Monitörün kalitesi kadar kalite alırsınız. Kablo zaten performansı da etkilemez.

Monitör 2K olmadıktan sonra bir şey kaybetmezsiniz. Dönüştürücülerde kalite sınırı, düşük olan portun sınırı kadardır. Yani sınır VGA portunun sınırları kadar. Monitörün kalitesi kadar kalite alırsınız. Kablo zaten performansı da etkilemez.
Zaten 2K gibi bir beklentim yok. Monitorum 1080p. Oyun testlerinde vs bazı oyunlarda 250FPS felan çıkıyor. Bende o şekilde FPS alır mıyım? Ve ekran kartına bir zarar gelir mi?

Zaten 2K gibi bir beklentim yok. Monitörüm 1080p. Oyun testlerinde vs. bazı oyunlarda 250 FPS falan çıkıyor. Ben de o şekilde FPS alır mıyım? Ve ekran kartına bir zarar gelir mi?
Kablo türü FPS'i etkilemez, monitörünüz kaç Hz ise onu görürsünüz. Monitör muhtemelen 60 Hz, o yüzden yüksek FPS alırsınız ama 60 FPS görürsünüz. Karta da zararı olmaz.

Dönüştürücü ile monitörün büyük ihtimal 60 Hz'den yukarı çıkamayacaktır. FreeSync özelliğini de kullanamayacaksın bu da akıcılığı kaybetmek demek. ekran kartın gayet iyi bir kart ama maalesef tam performansını alamazsın o monitör ile, en az 144 Hz bir monitöre ihtiyacın var. Bütçe yoksa dönüştürücü yardımıyla elindeki monitör ile idare et para olunca ilk işin bir monitör almak olsun. Kartın iyi bir kart ama maalesef tam performansı vermez.

Dönüştürücü ile monitörün büyük ihtimal 60 Hz'den yukarı çıkamayacaktır. FreeSync özelliğini de kullanamayacaksın bu da akıcılığı kaybetmek demek. ekran kartın gayet iyi bir kart ama maalesef tam performansını alamazsın o monitör ile, en az 144 Hz bir monitöre ihtiyacın var. Bütçe yoksa dönüştürücü yardımıyla elindeki monitör ile idare et para olunca ilk işin bir monitör almak olsun. Kartın iyi bir kart ama maalesef tam performansı vermez.
Yok zaten monitorü 1-2 aya kadar alıcam. Monitorum 60hz onda sorun yok. Karta sorun gelir mi sadece onu anlamadım

Yeni konular

Geri
Yukarı