Çözüldü HDMI görüntü bozulma problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ATADEVRIMM

Hectopat
Philips marka televizyonu bilgisayar ekranı olarak kullanıyorum.
VGA üzerinden bağladığımda görüntüde herhangi bir bozulma olmuyor. Fakat HDMI ile bağladığımda görüntü bozuluyor.

Başta ekran kartı ya da kablo sorunu olabileceğini düşündüm fakat aynı ekran kartını aynı kablo ile başka bir televizyona bağladığımda net görüntü alabiliyorum.
Televizyonda problem var diye düşündüm onda da VGA kablosunu bağlayınca çok net şekilde görüntü alıyorum.

İnternette baktım aynı problemi yaşayanlar olmuş fakat çözüm bulunamamış. Daha önce bu sorun başına gelen çözmüş biri var mıdır ya da soruna çözüm olabilecek bilgisi olan birileri?

Çözüm
Hocam aslında tam bir çözümü yok. Bazen uyumsuzluk olabilir. Bende çeşitli marka TV'ler kullandım. Bazılarında görüntü iyiydi ses problemi oldu. Bir Samsung ile başıma geleni anlatayım. Bizde kırık bir Xbox 360 vardı. Sorunsuz kullandım. Daha sonra orijinal bir Xbox 360 taktım. Ses problemi oluştu. Ne yaptıysam düzelmedi. Aynı TV PS4, Xbox One ve PC ile sorunsuz çalıştı. Bazen uymuyor.
Başka bir forum sitesinde aynı sorunu yaşamış birini buldum ona tavsiye ettikleri çözüm yollarını denerken çözdüm dostum.
Benim çözüm yolum televizyon ayarlarından bilgisayarı seçmek oldu. Bilgisayarı seçtiğim anda ekrandaki pixelleşme normale döndü. Fazla parlaklık düzeldi vs.
Hocam aslında tam bir çözümü yok. Bazen uyumsuzluk olabilir. Bende çeşitli marka TV'ler kullandım. Bazılarında görüntü iyiydi ses problemi oldu. Bir Samsung ile başıma geleni anlatayım. Bizde kırık bir Xbox 360 vardı. Sorunsuz kullandım. Daha sonra orijinal bir Xbox 360 taktım. Ses problemi oluştu. Ne yaptıysam düzelmedi. Aynı TV PS4, Xbox One ve PC ile sorunsuz çalıştı. Bazen uymuyor.

Başka bir forum sitesinde aynı sorunu yaşamış birini buldum ona tavsiye ettikleri çözüm yollarını denerken çözdüm dostum.
Benim çözüm yolum televizyon ayarlarından bilgisayarı seçmek oldu. Bilgisayarı seçtiğim anda ekrandaki pixelleşme normale döndü. Fazla parlaklık düzeldi vs.

Çözüm
Hocam her TV'de böyle seçenek olmayabilir. Benim Vestel TV'de PC seçince VGA açılıyor. Genel bir çözüm yolu yok. Bazı TV'ler de oyun modu var.

Yeni konular

Geri
Yukarı