Çözüldü HDMI ile 120 Hz almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

schwarzeflagge

Decapat
Makaleler
1
Merhaba ben yeni bir monitör aldım ve HDMI 2.0 kablosunu bugün taktım. Oyunlarda 120 Hz alamıyorum. Ama her şey performans ayarında. Aynı zamanda Intel işlemciyi tamamiyle kapatmak istiyorum ve aygıt yöneticinden devre dışı bırakınca 2. monitör sinyal yok diyor.

Kısaca monitörümün takılı olduğu ekran kartını Intel'den NVIDIA'ya değiştirmek istiyorum.
Ve Intel kartını devre dışı bırakınca 2. ekran kararsada 1. ekran 64 Hz oluyor.

Laptop kullanıyorum GTX 1050 4 GB'a HDMI takılır mı?
Laptop cihazlarda dahili grafik birimini (Intel) devre dışı bırakırsanız harici grafik birimi de (NVIDIA) sağlıklı çalışmaz. Taktığınız monitörün HDMI üzerinden direkt 120 Hz olarak çalışması gerekli.

Çözüm
Nvidia kontrol panelinden çözünürlük ayar bölümünde kullandığınız çözünürlüğü tekrar seçin. Yani o kısımda birden fazla 1080p seçeneği oluyor mesela. Ordan diğer 1080p yi bulup sonra 120-144hz yapmaya çalışın.

Hocam monitörde de olabilir.
Genelde monitörlerde kilit olur. DP ile 144 Hz HDMI ile 120 yapıyorlar.
Merhaba, Monsterin 240 hz monitorunu aldım. laptobumda sadece 1.4 hdmı çıkışı var. Kutudan çıkan hdmı ile ekrana bağladım en azından 120hz yada 144hz kullanabilirim diye. Ancak windows ayarlar kısmında max 60 seçeneği çıkıyor yükseltemiyorum. Ne yapmamı öneririsiniz ? Ekran kartım 960M

Merhaba, Monsterin 240 hz monitorunu aldım. laptobumda sadece 1.4 hdmı çıkışı var. Kutudan çıkan hdmı ile ekrana bağladım en azından 120hz yada 144hz kullanabilirim diye. Ancak windows ayarlar kısmında max 60 seçeneği çıkıyor yükseltemiyorum. Ne yapmamı öneririsiniz ? Ekran kartım 960M
Yeni bir konu açmayı deneseniz?

Forum işlerinde yeniyim hocam. Konu ile alakalı olduğu ve arkadaş çözümü bildiği için buradan yazmak istedim? Hata mı ettim acaba :D

Evet konu eski olduğu için kimse mesajınızı görmez ve yardım edemez. Konu açmak kolay bir şey açabilirsiniz.

Artiyende konu içinde başka kişilerin soru sorması yasak.

Yeni konular

Geri
Yukarı