HDMI ile 165 Hz alınır mı?

strongTURK

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle iyi akşamlar. Ben monitör alacağım ama 144Hz mi yoksa 165Hz mi alsam karar veremedim. Çünkü laptopumda DP girişi yok. Bu yüzden 165Hz alabilir miyim emin değilim. Olmadı 144Hz alacağım. Bazı forumlarda gördüğüm üzere bazı kişiler 165 alınır bazıları ise alınmaz demiş. Bende tam emin olmak için sistemimi aşağıya bıraktım. Oradan bakabilirsiniz. Yani özet geçersek bu sistemle 165Hz alabilir miyim? Şimdiden teşekkürler. İyi akşamlar.

Laptopun modeli: HP Pavilion Gaming laptop 15-EC0xxx

İşletim sistemi: Windows 10 Pro.

Anakart: AMD Ryzen7 3750H with Radeon Vega Mobile GFX.

Ekran kartı 1: AMD Radeon(tm) RX Vega 10 Graphics.

Ekran kartı 2: NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti with Max-Q design.

RAM: 12 GB.

Ekran: 1920x1080, 60Hz.

Almayı düşündüğüm monitör: https://www.hepsiburada.com/asus-vg...PXym38inaV7QC6IfLXQaAkuAEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

Alabilirsiniz. HDMI 2.0 üstü 165 alabiliyor diye biliyorum ama laptop HDMI girişinin de desteklemesi gerekiyor.

Hayır alamazsınız HDMI 2.0 varsa sizde 144 Hz alırsınız HDMI 2.0'dan sonra var mı hatırlamıyorum vardı herhalde onla alabilirsiniz ve sanırsamda HDMI 2.0 var laptopunuzda.

O HDMI versiyonuna bağlı bağlantıdaki muhtemelen 1.4 deskliyordur monitörde 1.4 destekliyorsa Max 1080p 144Hz alabilirsin.

HDMI Ile 240Hz Alınabilir Mi? | Technopat Sosyal

Herkese teşekkür ederim. O zaman 144Hz'lik bir monitör bakacağım. IPS panele de öncelik vereceğim.

@Emperor4231 @Burkicannjr @tolga1034 @Mantony peki bana oyuncu monitörü önerebilir misiniz? Daha çok FPS oyunları oynadığım için 1ms veya 0.5ms olursa iyi olur. 144haz ve 24' istiyorum. Bütçem maximum 4000TL.

Son düzenleme:
Samsung 24" LS24AG320NUXUF 165Hz 1Ms HDMI DP FreeSync VA Gaming Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Samsung 24" LS24AG320NUXUF 165Hz 1Ms HDMI DP FreeSync VA Gaming Monitör en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu 165Hz ama 144 alırsın sen ama kaliteli monitör 165Hz de olsa ucuz ve F/P monitör.

AOC 27" 27G2AE 144 Hz 1ms HDMI Dp Port FreeSync Premium IPS Oyuncu Monitörü fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da marka kaliteli gibime geliyor.

Önereceklerim bu kadardı aslında bayağıdır fiyatlara bakmıyorum sana 2 bin TL'ye güzel bir monitör bulurum demiştim 2binlik monitör 5 milyar olmuş.

Samsung 24" LS24AG320NUXUF 165Hz 1Ms HDMI DP FreeSync VA Gaming Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, Samsung 24" LS24AG320NUXUF 165Hz 1Ms HDMI DP FreeSync VA Gaming Monitör en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu 165Hz ama 144 alırsın sen ama kaliteli monitör 165Hz de olsa ucuz ve F/P monitör.

AOC 27" 27G2AE 144 Hz 1ms HDMI Dp Port FreeSync Premium IPS Oyuncu Monitörü fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da marka kaliteli gibime geliyor.

Önereceklerim bu kadardı aslında bayağıdır fiyatlara bakmıyorum sana 2 bin TL'ye güzel bir monitör bulurum demiştim 2binlik monitör 5 milyar olmuş.

Samsung monitör VA panelmiş. VA panel olmasının bir dezavantajı olur mu? Ben panel konularını falan çok bilmiyorum. Anladığım kadarıyla bu monitörü 165Hz alamasanız da fp ürünü olduğu için alabilirsiniz diyorsunuz.
AOC ise 27'. FPS oyunlarında 27' büyük oluyor diyorlar. Sizce Valorant gibi oyunlarda fazla büyük olur mu? Alınabilir mi?

Samsung monitör VA panelmiş. VA panel olmasının bir dezavantajı olur mu? Ben panel konularını falan çok bilmiyorum. Anladığım kadarıyla bu monitörü 165Hz alamasanız da fp ürünü olduğu için alabilirsiniz diyorsunuz.
AOC ise 27'. FPS oyunlarında 27' büyük oluyor diyorlar. Sizce Valorant gibi oyunlarda fazla büyük olur mu? Alınabilir mi?

Onlardan pek anlamıyorum sadece şahsi fikirlerimi söyledim söyledim.

Geri
Yukarı