HDMI ile 165 Hz almak mümkün mü?

Jedimasterjarjar

Femtopat
Daha fazla  
Yeni monitör aldım 165 Hz fakat kasamda DisplayPort yeri olmadığı için HDMI ile bağladım. O da 144 Hz verdi. Başka veya daha iyi bir HDMI alsam 165 verme şansı var mı? Yoksa Full 144 kullanmak zorunda kalacağım.

Bu görselden bakın sürümü önemli.
1616533249710.png

Kasaya neden bagliyorsun anlamadım ekran kartinda dp yoksa hdmi 144 verir ayrica bu farki gozle anlaman mümkün degil gereksiz takıntılar yani.

Yeni monitör aldım 165 Hz fakat kasamda DisplayPort yeri olmadığı için HDMI ile bağladım. O da 144 Hz verdi. Başka veya daha iyi bir HDMI alsam 165 verme şansı var mı? Yoksa Full 144 kullanmak zorunda kalacağım.

Sorunu mu çözdüm dispay port yeri varmış ben körmüşüm arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler.

HDMI 2.0 kablo ile kullanabilirsiniz bizzat kendim 165hz alıyorum. @ikseroo hocamın dediği gibi de olabilir monitörünüz de "OC" ibaresi varsa ayarlardan açmanız gerekiyor.

Merhaba, bizzat dün ben yeni aldığım monitörü bağladım ve 165 hz alıyorum. Çözünürlükte 180hz e kadar destekliyordu. Hdmi kablo, monitör, bilgisayar hdmi çıkışı 2.0 dı benim.

Geri
Yukarı