HDMI ile AOC E2495s monitörden görüntü alırken hata oluyor

Harun Erol

Hectopat
Daha fazla  
Monitör
AOC E2495S
Uzun süredir kullandığım bu monitörde daha önce DVI girişini kullanıyordum ancak şimdi yeni aldığım ekran kartında DVI girişi bulunmadığı için mecburen HDMI veya Display port kullanmam gerekiyordu. Ben de HDMİ kablosunu tercih ettim ancak bir diğer sorun da monitörümde HDMI veya Display portu olmadığı için HDMI to DVI dönüştürücü kullanıyorum. Ekran kartımda sorun olmasığına eminim çünkü daha önceki ekran kartında da HDMI kablosunu bağladığımda aynı sorunu gözlemledim. Sorunun ne olduğuna gelecek olursak; Görüntünün ekrana ölçeklenememesi (görüntünün ekrandan taşması), görüntüde kesilme, görüntüde parazit, windows tam başlatılırken "İnput not support" yazınsının çıkması veya aynı televizyon çekmeyince nasıl parazitli bir beyaz ekran gelirse öyle ekran gelimesi gibi. Bu parazitli beyaz ekranı monitöre yakın bir yerden fiş çekince veya takınca da görüyorum. Anlayacağınız akla hayale gelmeyecek tuhaflıklar silsilesi. Bu sorunları görünce HDMI kablosundan olduğunu zannederek bilgisayarcımdan kabloyu değiştirmesini istedim sağolsun o da beni kırmadı ve kabloyu değiştirdi ama hala aynı sorunlar devam ediyor. Şimdi benim merak ettiğim başlıca konu şu; Kullandığım dönüştürücüyü monitörümün arkasına takmam veya ekran kartının arkasına takmam arasında bir fark olur mu? Sorunum bununla alakalı olabilir mi? Daha önce böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu? Olduysa çözüm yolları nelerdir? Ben nasıl bir bahtsız bedeviyim? Vesaire... :D

1668164590225.png

Bu da kıymetli dönüştürücüme ait bir stok görsel.

Son düzenleme:
Bunu ekran kartına takıp deneyin. Olmazsa çift yönlü bir kablo da alabilirsiniz.

Güzel bir öneri ancak benim istediğim şey mevcut monitörümü bir dönüştürücü vasıtasıyla HDMI kablo bağlanabilir hale getirmekti. Şimdi zaten HDMI kablosuna para verdim zaten bir de bu kabloyu alırsam elimde bir sürü kablo olmuş olacak. Sorunum HDMI kablodan olduğunu bilsem bu öneriyi de değerlendiririm.

Güncelleme: HDMI kablosunu ve dönüştürücüyü daha kalitelileriyle değiştirdim yine sorun devam ediyor. Çıldırmak üzereyim. En sonunda bana monitör aldıracak bu hata.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, evde TV varsa bununla da deneyebilirsiniz. Sonra karar verin.

Geri
Yukarı