HDMI kablo ile 165 Hz alabilir miyim?

Arshavinfx

Hectopat
165 Hz bir monitör almayı düşünüyorum ama ekran kartımda HDMI çıkışı var sadece. 165 Hz destekleyen HDMI kablosu var mı? 165 Hz alıyorum tarzı yorumlar da gördüm başka platformlarda ama yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca Display Port to HDMI kullansam destekler mi?

Şuradan bakabilirsin. Şimdi fark ettim 165 yokmuş, ama 144 olanda 165 de olur herhalde emin değilim.

1616533249710.png

HDMI 2.0 veya 2.0b destekli ise ekran kartı ve de tabii ki kablo 240 Hz'e kadar alabilirsiniz 1080p çözünürlükte.

Hocam, zaten kablo versiyonu diye bir şey yok. High Speed kablolar ile kullanabilirsiniz. Önemli olan port versiyonu. Teknik olarak HDMI 1.3 ve üstü ile 144 Hz alabilirsiniz. 165 Hz için belirli bir tablo yok. Fakat bazen kilit koyuyorlar. Bu nedenle alamayanlar oluyor.

HDMI 2.0 veya 2.0b destekli ise ekran kartı ve de tabii ki kablo 240 Hz'e kadar alabilirsiniz 1080p çözünürlükte.
HDMI ile 240Hz bile alırsın önemli olan hangi sürümüne sahip olduğun.
HDMI 2.0b kablo ile çok kez denedim. Kablo desteklese bile monitörlerin çoğu HDMI üzerinden yüksek tazeleme hızını desteklemiyor. 120 Hz'e çıkabildim monitörlerin çoğunda. Yalnızca HP monitör üzerinden 144 Hz tazeleme hızı alabildim. Tehlikeye atmamak açısından DP kablosu kullanmak her zaman daha iyidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı