Laptop ile HDMI kablosu ile 144 Hz alabilir miyim?

gurkanpasaali

Centipat
Merhabalar yeni bir HP Pavilion 15 Gaming laptop satın aldım. Fakat laptobumda mini Display Port'u yok, Type-C'de görüntü aktarımı yapmıyor. Sadece görüntü aktarımı için 2.0 HDMI girişi var.
144 Hz bir monitör arıyorum HDMI kablosu ile144 HZ alabileceğim monitör var mıdır varsa benimle paylaşır mısınız?
Araştırdığım kadarıyla monitörün HDMI girişide 2.0 olması gerekiyormuş 144 Hz alabilmek için haftalardır araştırıyorum ama çözüm bulamadım.
James Donkey 27 inc monitör aldım HDMI girişi 1.4 olduğu için 120 Hz'den yukarı çıkmadı ve iade ettim.
Bu konudan anlayan bir arkadaş bana yardımcı olabilir mi?
Dediğim şartlarda 144 alabileceğim monitör önerebilir misiniz?

Sorunuz cevabı evet HDMI kablo ile çok rahat 144 Hz alabilirsiniz ama hem laptop HDMI sürümü hem de monitörün HDMI sürümü aynı olsun. Versiyona göre destek değişir.

Bunun yanında HDR özelliği için durum farklı HDMI 2.0a ya da 2.0b olmalı.. Yoksa HDR desteklemiyor. Ben Dell G7 7590 ile Samsung LC27HG70QQMXUf 27" 1ms monitör ile 144Hz ve HDR desteği aldım. Çünkü Dell sitesinde sürümün 2.0b olduğu yazıyordu. Bunun yanında yukarıda bahsi geçen monitörü alacaksan hepsiburada.com'dan alma ben aldım başka bir iadeden gelen ürünü yolladılar muhtemelen.

İlgili konu için tıklayınız

Edit: Abu! arkadaşımın uyarısı için teşekkürler. HDMI sürümü 2.0a ya da 2.0b olması HDR özelliği ile ilgiliydi. Karışıklık düzelmiş oldu.

HDMI sürümleri ve desteklediği Hz değerleri

Son düzenleme:
Sorunuz cevabı evet HDMI kablo ile çok rahat 144 Hz alabilirsiniz ama hem laptop HDMI sürümü hem de monitörün HDMI sürümü "2.0" değil "2.0a ya da 2.0b" sürümü olmalı. Ben Dell G7 7590 ile Samsung LC27HG70QQMXUf 27" 1ms 144Hz monitör ile 144Hz aldım. Çünkü Dell sitesinde sürümün 2.0b olduğu yazıyordu. Bunun yanında yukarıda bahsi geçen monitörü alacaksan hepsiburada.com'dan alma ben aldım başka bir iadeden gelen ürünü yolladılar muhtemelen.

İlgili konu için tıklayınız
HDMI 1.4 girişli ViewSonic XG2405 monitörümle HDMI üzerinden 144 Hz alabildim ben. 1080P çözünürlükte ve kutudan çıkan kabloyla.

@Abu! @cnazik hocam bende James Donkey aldım 144 Hz 27 inc 1.4 HDMI çıkışı vardı 120 Hz'den yukarı çıkamadım HDMI kabloları denedim 2-3 tane olmayınca iade ettim. 2 haftadır monitör arıyorum sizce ne almalıyım. Telefon numarası paylaşmak yasak değilse benimle iletişime geçebilirmiisiniz
@Abu! ViewSonic XG2405 monitörünüze baktım hoşuma gitti almayı düşünüyorum inşallah 144 Hz alabilirim. Monitörünüzden memnun musunuz

Son düzenleme:
1550-1600 civarlarında şuan. İndirim var sanırım.

Bu arada ViewSonic XG 2405'i aldım ve 1 saatlik deneyimim ardından monitörün gayet kaliteli olduğunu söyleyebilirim. Bende panel sıkıntılı çıktığından dolayı iade edip tekrar sipariş verdim başka siteden. ViewSonic'e bu dönemde bile 2-3 dakikalık bekleme sonucunda ulaşabilirim. Servis ve desteğin üzeceğini düşünmüyorum. Malzeme kalitesi gayet güzel. Renkler canlı, 144 Hz yağ gibi akıyor. Hoparlör olarak kötüydü beklediğimi bulamadım ama idare eder bir seviyede. İçinden HDMI kablosu çıkıyor ama size tavsiyem VESA sertifikalı bir DP kablosu almanız.
Monitörüm kargoya verildi. Şu sokağa çıkma yasağı kargocuları etkilemiyorsa yarın teslim edilir büyük ihtimalle.
1586548564394.png

bu kısımda PC kısmını seçip 1080P seçtiniz mi? O zaman açılmıştı bende 144 Hz HDMI kablosu ile.

Denemiştim olmadı 144 Hz. ViewSonic kablo olarak kutusuna HDMI koyuyarsa HDMI ile 144 Hz sorunsuz alabileceğimi düşünüyorum aklıma takılan monitör HDMI'si 1.4 laptobun ki 2.0 bir uyumsuzluk yaşamam umarım ürünüde 1529 TL'ye buldum .NET bir bilgi olsa şimdi vereceğim sipariş. (Kargo sektörü çalışıyor) @Abu!

İlk mesajımda gösterildiği gibi 1.4 HDMI sürümü ile 1080P de 144 Hz almalısın normalde. Bütçe ne kadar?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı